Правила карантину в окремих країнах світу змінюються щодня. Подекуди серед них є й зміни для туристів — нові відкриті кордони, спрощення карантину на території та вимог в'їзду. Суспільне пригадало, що змінилося для українських мандрівників з 23 по 28 травня. Інформацію про вимоги в'їзду до усіх країн світу можна дізнатися на сайті Міністерства закордонних справ.
Кіпр
Острів на березі Середземного моря з 10 червня повністю скасує комендантську годину, запроваджену у зв'язку з пандемією коронавірусу. З 29 травня комендантську годину перенесуть з півночі на першу ранку, і її дія триватиме до 5 ранку.
Також з першого червня кількість людей, яким дозволено збиратися в будинках, зросте до 20, включно з постійними мешканцями та неповнолітніми. Цього ж дня барам і ресторанам буде дозволено відкривати свої внутрішні приміщення з дотриманням протиепідемічних норм. Фізична присутність людей у приміщеннях, таких як казино, місця проведення конференцій та ярмарків, театрах, амфітеатрах та інших культурних просторах, дозволяється за наповненості на 50%.
Читайте також: ЄС відкрив кордони для вакцинованих туристів. Що це означає для українців
З 10 червня нічним клубам дозволять відновити роботу. Також буде скасовано обмеження фізичної присутності працівників на їхніх робочих місцях за умови заповненості приміщень до 50%. Нині 51% людей на Кіпрі були щеплені першою дозою вакцини й 25% — повністю. За твердженням влади, Кіпр посідає перше місце серед країн ЄС у питанні вакцинації.
Кіпр також приймає повністю вакцинованих українців без тестів та самоізоляції, іншим — потрібно робити тест за 72 години до в'їзду на Кіпр в Україні й ще один — по прибуттю на острів.
Грузія
Грузія з 1 червня відкриє сухопутні кордони. Перетнути кордон без додаткових обмежень зможуть мандрівники, які повністю вакциновані проти COVID-19 чи мають негативний результат ПЛР-тесту, однак нещепленим досі потрібно робити тест і на третій день перебування у країні.
Для перетину сухопутного кордону потрібно мати підтвердження про завершення вакцинації, або негативний ПЛР-тест зроблений за 72 години до в'їзду в країну. Крім того, люди, які отримали негативний тест на COVID-19, мають повторно зробити ПЛР-тест в найближчі 72 години після в'їзду.
"Всім відвідувачам рекомендується мати медичну страховку, яка також покриває випадки, пов'язані з COVID-19", – сказав керівник оперативного штабу Міжвідомчої координаційної ради Георгій Гібрадзе.
Читайте також: Як живе Грузія під час карантину
Греція
Балканська країна, яка усіма силами намагається привабити туристів на літній сезон-2021, запропонувала ЄС дозволити своїм мандрівникам, що повертаються у власні країни, проходити експрес-тест або самотестування на COVID-19 замість ПЛР-тестів, які є значно дорожчими.
Прем'єр країни Кіріакос Міцотакіс заявив, що ПЛР є дорогим і складним варіантом, додавши, що експрес-тести та самотестування виявилися дуже корисним інструментом для епідеміологічного нагляду в Греції.
Читайте також: Безпека під час мандрівок у гори. Про що варто пам'ятати туристу
Нині українці можуть в'їжджати до Греції за ПЛР-тестом, який коштує в Україні в діапазоні від 700 до 2 тисяч гривень. По поверненню також потрібно зробити ПЛР або два тижні сидіти на самоізоляції із додатком "Дія". Таким чином, задля однієї поїздки у відпустку українці мають витрачати по кілька додаткових тисяч гривень. У ЄС ПЛР коштує ще дорожче: наприклад, у Чехії ціна такого тестування стартує від двох тисяч крон (2639 гривень). Тож якщо до пропозиції Греції, крім ЄС, прислухається й український уряд, додаткові витрати для мандрівників можуть знизитися.
Водночас пропозиція Греції є актуальною і потрібною для насамперед самої Греції. Економіка країни значно постраждала від пандемії, тож балканська країна усіма силами намагається врятувати свій туристичний сезон-2021, проводячи активну кампанію вакцинації (вже понад 5 мільйонів прищеплених), послаблюючи карантин та умови в'їзду для туристів.
Читайте також: Зіпсована відпустка: експерти розповіли, за що можуть заборонити виїзд з України
Рейси до Варшави
Польща поки закрита для українських туристів, проте з огляду на те, що понад 250 тисяч українців, які проживають на території Польщі, мають дійсну посвідку на проживання, а багато громадян — й інші підстави перебування у сусідній країні, для них є актуальним те, що авіакомпанія МАУ заявила відновлення рейсів з Києва до столиці Польщі Варшави з 18 червня. Так, цього дня МАУ починає польотну програму за маршрутом Київ-Варшава-Київ щовівторка, щоп’ятниці та щонеділі за наступним розкладом:
- Київ (KBP) – Варшава (WAW): виліт 09:55 – приліт 10:30;
- Варшава (WAW) – Київ (KBP): виліт 14:05 – приліт 16:35.
Зазначається, що розклад рейсів дозволить забезпечити стикування з десятком міжнародних та внутрішніх рейсів через Київ, аеропорт Бориспіль. Зокрема, пасажири з Варшави зможуть зручно дістатися до та у зворотному напрямку Харкова, Івано-Франківська, Єревана, Дніпра, Херсона, Стамбула, Запоріжжя, Тбілісі, Дубая, Львова, Баку, Одеси, Тель-Авіва, Каїра та Кишинева. Ціни за маршрутом Київ-Варшава стартують від 908 гривень, Варшава – Київ від 29 євро в одну сторону.
Читайте також: У 2020-му українці отримали найменше закордонних паспортів за 5 років – Опендатабот
Читайте також
Нетипові напрямки й шанси на ЄС. Куди українцям поїхати у відпустку
Куди українці літають відпочивати й на що зросте попит. Пояснює SkyUp
Село-привид, "Сколівські Бескиди" й каньйони Миколаївщини. Куди поїхати в Україні
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!