Перейти до основного змісту
Послаблення на Кіпрі та сухопутні кордони Грузії. Які можливості відкрилися для туристів за тиждень

Послаблення на Кіпрі та сухопутні кордони Грузії. Які можливості відкрилися для туристів за тиждень

Послаблення на Кіпрі та сухопутні кордони Грузії. Які можливості відкрилися для туристів за тиждень
. Ілюстративне фото: unplash

Правила карантину в окремих країнах світу змінюються щодня. Подекуди серед них є й зміни для туристів — нові відкриті кордони, спрощення карантину на території та вимог в'їзду. Суспільне пригадало, що змінилося для українських мандрівників з 23 по 28 травня. Інформацію про вимоги в'їзду до усіх країн світу можна дізнатися на сайті Міністерства закордонних справ.

Кіпр

Острів на березі Середземного моря з 10 червня повністю скасує комендантську годину, запроваджену у зв'язку з пандемією коронавірусу. З 29 травня комендантську годину перенесуть з півночі на першу ранку, і її дія триватиме до 5 ранку.

Також з першого червня кількість людей, яким дозволено збиратися в будинках, зросте до 20, включно з постійними мешканцями та неповнолітніми. Цього ж дня барам і ресторанам буде дозволено відкривати свої внутрішні приміщення з дотриманням протиепідемічних норм. Фізична присутність людей у приміщеннях, таких як казино, місця проведення конференцій та ярмарків, театрах, амфітеатрах та інших культурних просторах, дозволяється за наповненості на 50%.

Читайте також: ЄС відкрив кордони для вакцинованих туристів. Що це означає для українців

З 10 червня нічним клубам дозволять відновити роботу. Також буде скасовано обмеження фізичної присутності працівників на їхніх робочих місцях за умови заповненості приміщень до 50%. Нині 51% людей на Кіпрі були щеплені першою дозою вакцини й 25% — повністю. За твердженням влади, Кіпр посідає перше місце серед країн ЄС у питанні вакцинації.

Кіпр також приймає повністю вакцинованих українців без тестів та самоізоляції, іншим — потрібно робити тест за 72 години до в'їзду на Кіпр в Україні й ще один — по прибуттю на острів.

Острів Кіпр
Острів Кіпр.

Грузія

Грузія з 1 червня відкриє сухопутні кордони. Перетнути кордон без додаткових обмежень зможуть мандрівники, які повністю вакциновані проти COVID-19 чи мають негативний результат ПЛР-тесту, однак нещепленим досі потрібно робити тест і на третій день перебування у країні.

Для перетину сухопутного кордону потрібно мати підтвердження про завершення вакцинації, або негативний ПЛР-тест зроблений за 72 години до в'їзду в країну. Крім того, люди, які отримали негативний тест на COVID-19, мають повторно зробити ПЛР-тест в найближчі 72 години після в'їзду.

"Всім відвідувачам рекомендується мати медичну страховку, яка також покриває випадки, пов'язані з COVID-19", – сказав керівник оперативного штабу Міжвідомчої координаційної ради Георгій Гібрадзе.

Грузія
Грузія. Ілюстративне фото: pixabay
Читайте також: Як живе Грузія під час карантину

Греція

Балканська країна, яка усіма силами намагається привабити туристів на літній сезон-2021, запропонувала ЄС дозволити своїм мандрівникам, що повертаються у власні країни, проходити експрес-тест або самотестування на COVID-19 замість ПЛР-тестів, які є значно дорожчими.

Прем'єр країни Кіріакос Міцотакіс заявив, що ПЛР є дорогим і складним варіантом, додавши, що експрес-тести та самотестування виявилися дуже корисним інструментом для епідеміологічного нагляду в Греції.

Читайте також: Безпека під час мандрівок у гори. Про що варто пам'ятати туристу

Нині українці можуть в'їжджати до Греції за ПЛР-тестом, який коштує в Україні в діапазоні від 700 до 2 тисяч гривень. По поверненню також потрібно зробити ПЛР або два тижні сидіти на самоізоляції із додатком "Дія". Таким чином, задля однієї поїздки у відпустку українці мають витрачати по кілька додаткових тисяч гривень. У ЄС ПЛР коштує ще дорожче: наприклад, у Чехії ціна такого тестування стартує від двох тисяч крон (2639 гривень). Тож якщо до пропозиції Греції, крім ЄС, прислухається й український уряд, додаткові витрати для мандрівників можуть знизитися.

Греція
Греція. Ілюстративне фото: pixabay

Водночас пропозиція Греції є актуальною і потрібною для насамперед самої Греції. Економіка країни значно постраждала від пандемії, тож балканська країна усіма силами намагається врятувати свій туристичний сезон-2021, проводячи активну кампанію вакцинації (вже понад 5 мільйонів прищеплених), послаблюючи карантин та умови в'їзду для туристів.

Читайте також: Зіпсована відпустка: експерти розповіли, за що можуть заборонити виїзд з України

Рейси до Варшави

Польща поки закрита для українських туристів, проте з огляду на те, що понад 250 тисяч українців, які проживають на території Польщі, мають дійсну посвідку на проживання, а багато громадян — й інші підстави перебування у сусідній країні, для них є актуальним те, що авіакомпанія МАУ заявила відновлення рейсів з Києва до столиці Польщі Варшави з 18 червня. Так, цього дня МАУ починає польотну програму за маршрутом Київ-Варшава-Київ щовівторка, щоп’ятниці та щонеділі за наступним розкладом:

  • Київ (KBP) – Варшава (WAW): виліт 09:55 – приліт 10:30;
  • Варшава (WAW) – Київ (KBP): виліт 14:05 – приліт 16:35.

Зазначається, що розклад рейсів дозволить забезпечити стикування з десятком міжнародних та внутрішніх рейсів через Київ, аеропорт Бориспіль. Зокрема, пасажири з Варшави зможуть зручно дістатися до та у зворотному напрямку Харкова, Івано-Франківська, Єревана, Дніпра, Херсона, Стамбула, Запоріжжя, Тбілісі, Дубая, Львова, Баку, Одеси, Тель-Авіва, Каїра та Кишинева. Ціни за маршрутом Київ-Варшава стартують від 908 гривень, Варшава – Київ від 29 євро в одну сторону.

Варшава
Варшава. Ілюстративне фото: pixabay
Читайте також: У 2020-му українці отримали найменше закордонних паспортів за 5 років – Опендатабот

Читайте також

Нетипові напрямки й шанси на ЄС. Куди українцям поїхати у відпустку

Куди українці літають відпочивати й на що зросте попит. Пояснює SkyUp

Село-привид, "Сколівські Бескиди" й каньйони Миколаївщини. Куди поїхати в Україні

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок