УЄФА розглядає можливість впровадження "Фіналу чотирьох" у Лізі чемпіонів. Що це таке

УЄФА розглядає можливість впровадження "Фіналу чотирьох" у Лізі чемпіонів. Що це таке

ЗМІ
УЄФА розглядає можливість впровадження "Фіналу чотирьох" у Лізі чемпіонів. Що це таке AP

Формат заключної стадії єврокубку може зазнати суттєвих змін.

УЄФА розглядає варіант зі зміною формату півфінальної та фінальної стадії Ліги чемпіонів шляхом впровадження "Фіналу чотирьох". Про це повідомляє The New York Times.

"Фінал чотирьох" є популярним форматом визначення переможця в інших видах спорту, зокрема у баскетболі. Він передбачає, що усі чотири команди впродовж тижня визначають між собою переможця в одному місті.

Саме такий варіант і розглядають в УЄФА. Він передбачає проведення двох півфінальних поєдинків та фіналу в одному місті, яке буде обрано організацією.

Водночас, впровадження "Фіналу чотирьох" у Лігу чемпіонів означатиме не лише те, що одне місто прийматиме півфінали і фінал. Враховуючи, що усі поєдинки мають відбутися за тиждень, в УЄФА готові відмовитися від матчів-відповідей у півфінальній стадії.

Чому в УЄФА розглядають таке рішення - не повідомляється. Однак у сезоні 2019/20 Ліги чемпіонів подібний формат частково було впроваджено через пандемію коронавірусу: тоді, починаючи з чвертьфіналу, усі поєдинки проводилися в одному місті - Лісабоні, а переможець визначався саме за підсумками одного матчу.

Крім півфіналів та фінального матчу, під час "Фіналу чотирьох" УЄФА планує організувати концерти, матч легенд футболу, а також фінальний поєдинок Юнацької ліги УЄФА.

Очікується, що впровадження формату "Фіналу чотирьох" в Лігу чемпіонів відбудеться не раніше, ніж у 2024 році. В УЄФА продали медіа-права на наступні три роки.

Це не єдина зміна в регламенті єврокубкових змагань, яку розглядають в УЄФА. Раніше повідомлялося, що європейська організація може відмовитися від правила "виїзного голу".

Що відомо

  • Починаючи з сезону 2024/25, в Лізі чемпіонів відбудеться зміна формату змагань. Він матиме вигляд "швейцарської" моделі, а кількість команд у ньому буде збільшена з 32 до 36.
  • УЄФА перенесла фінал Ліги чемпіонів 2020/21 зі Стамбулу в Порту через пандемію коронавірусу. У ньому зіграють "Манчестер Сіті" та "Челсі".
  • У сезоні 2021/22 буде введений третій єврокубковий турнір - Ліга конференцій.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаТрансляція ЧС з футзалу