Фільм про матерів українських воїнів отримав одразу три нагороди Нью-Йоркського кінофестивалю

Фільм про матерів українських воїнів отримав одразу три нагороди Нью-Йоркського кінофестивалю

Фільм про матерів українських воїнів отримав одразу три нагороди Нью-Йоркського кінофестивалю

Український фільм "Мати Апостолів" отримав одразу три нагороди 10-го Нью-Йоркського міжнародного кінофестивалю. Режисер Заза Буадзе присвятив стрічку матерям, діти яких загинули, захищаючи Україну.

Як повідомляє Міністерство культури, на фестивалі, який відбувся 21-24 травня 2021 року, "Мати Апостолів" отримав три нагороди: "Найкращий повнометражний фільм", "Найкраща жіноча роль" (Наталія Половинка) та "Найкращий сценарій"(Ратха Макеєнкова та Заза Буадзе).

Серед майже 900 заявок до участі в конкурсній програмі відібрали 100 картин із 43 країн світу.

Фільм заснований на історіях жінок, чиї сини воювали за Україну в 2014 році. Під час війни, коли Україна втрачає найдорожче – життя своїх дітей, – фільм "Мати апостолів" став фільмом-зверненням до кожної матері українського воїна та до архетипу матері взагалі.

У пошуках сина-льотчика, чий літак було збито над окупованими територіями, мати опиняється в чужому та агресивному світі, де все пронизане ненавистю та стражданнями. У цьому пеклі вона не тільки шукає сина, але, маючи в серці велику любов і милосердний характер, вона змінює всіх, кого зустрічає на своєму шляху. І головне – змінюється сама, знаходячи в собі справді сакральну силу.

Головні ролі в фільмі виконали Наталія Половинка, Богдан Бенюк, Олександр Пожарський. Режисер-постановник – Заза Буадзе, сценарій – Ратха Макеєнкова та Заза Буадзе, продюсер – Дмитро Овечкін, оператор-постановник – Олександр Земляний, музика – Роман Григорів та Ілля Разумейко, художник-постановник – Інга Житня, кастинг – Алла Самойленко, монтаж – Олексій Шамін.

Що відомо

  • Стрічку створено кінокомпанією "Студія "Золоте Руно"" за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, промокампанія картини відбулася за підтримки Державного агентства України з питань кіно.
  • Для зйомок фінальної сцени була створена найбільша в Європі декорація авіакатастрофи транспортного літака Ан-26.
  • У лютому 2020 року було організовано спеціальний показ в рамках European Film Market кінофестивалю БЕРЛІНАЛЕ.
  • У квітні фільм було відібрано 7-м щорічним фестивалем жіночого кіно в Неваді – 7-th Nevada Women's Film Festival (https://www.nwffest.com/), який відбудеться 21-27 червня в Лас-Вегасі.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше