На громадських слуханнях вирішували, чи закривати школу у селі на Тернопільщині

На громадських слуханнях вирішували, чи закривати школу у селі на Тернопільщині

На громадських слуханнях вирішували, чи закривати школу у селі на Тернопільщині Суспільне Тернопіль

Чи закривати школу в селі Яблунівка Підгаєцької громади сьогодні вирішували під час громадських слухань. Це єдина школа в селі, вона початкова. Про це розповіла завідувачка навчального закладу Ганна Гавриляк. Якщо заклад закриють, то діти їздитимуть на навчання в сусіднє село, а батьки школярів проти.

Жителька Яблунівки Світлана Волошина має двох онуків, старший – ходить у 2 клас місцевої школи. Жінка каже, проти того, щоб навчальний заклад закривали:

"Пустити дитину саму автобусом добиратися, то дитина ще не настільки доросла, щоб сама їздити. Потрібно в 7 годині будити, щоб шкільним автобусом їхав в сусіднє село. А уроки розпочинають о 8:30. А тут дуже зручно, бо дитина собі до 8 спить".

На громадських слуханнях вирішували, чи закривати школу у селі на ТернопільщиніСуспільне Тернопіль

На громадських слуханнях вирішували, чи закривати школу у селі на Тернопільщині

У Яблунівській школі є 4 класи. Олеся Степаненко ходить у перший. Дівчина каже, що переходити зараз у нову школу не хоче:

"Я вже привикла до вчителів.Я маю тут друзів. Мені ближче ходити до школи".

Ольга Головата-Мастенько викладає англійську мову. Жінка розповіла, працює тут з 2011 року:

"Це своєрідна маленька сім’я, кожній дитині тут приділяється багато уваги, звертається увага на якісь освіти. Тут дійсно діти отримують більше уваги, ніж у школі з більшою наповненістю класів".

Завідувачка закладу Ганна Гавриляк розповіла, що у цій школі навчаються 12 дітей:

"Тут прирівнюється до індивідуального навчання, на уроці 6 дітей. До кожної дитини вчитель має змогу підійти і показати".

Коли дізналися, що школу можуть закрити, написали звернення у Підгаєцьку міську раду. Про це розповіла мама однієї з учениць. За її словами, зібрали 140 підписів.

На громадських слуханнях вирішували, чи закривати школу у селі на ТернопільщиніСуспільне Тернопіль

На громадських слуханнях вирішували, чи закривати школу у селі на Тернопільщині

"Голосували батьки, всі жителі села. У цій школі навчалися ще наші прадіди", - каже Катерина Степаненко.

Після уроків батьки школярів та жителі села зібрались на громадські слухання, на них зареєструвались 38 осіб. Приїхали представники Підгаєцької міської ради. Чому Яблунівську школу запропонували реорганізувати. Про це розповіла начальниця Підгаєцького управління освіти Галина Дуда.

"Яблунівська школа знаходиться по дорозі в сторону до Завалівської школи, до якої їздить шкільний автобус. Тут неможливо організувати гаряче харчування діткам. Ми вирішили, що, можливо, ми б дали вихователя в автобус і дітей спільно зі старшими школярами довозили б у Завалівську школу. Ми це питання ініціювали, щоб батьки проаналізували ситуацію. Ми батькам запропонували такий варіант. На сьогодні громада немає стільки коштів, ми допомогти зробити щось більше не зможемо", - каже Дуда.

Проти реорганізації Яблунівської школи і приєднання її до іншого навчального закладу проголосували усі 38 зареєстрованих учасників слухань. Про це розповіла Галина Дуда. Відтак школу не закриватимуть.

Начальниця обласного управління освіти Ольга Хома розповіла, школа першого ступеня отримує освітню субвенцію незалежно від кількості учнів. За її словами, на закритті таких шкіл громада суттєво не зекономить, оскільки там працюють не багато педагогів.

Що відомо

  • У селі на Тернопільщині можуть закрити єдину школу.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди