У Франківську презентували 20 міжнародних проєктів, які реалізовують на Прикарпатті

У Франківську презентували 20 міжнародних проєктів, які реалізовують на Прикарпатті

У Франківську презентували 20 міжнародних проєктів, які реалізовують на Прикарпатті Суспільне Карпати

В Івано-Франківську презентували 20 міжнародних проєктів, які реалізовують у регіоні. Вони стосуються, зокрема, збереження культурної спадщини, розвитку енергетики, покращення екології, пише Суспільне Карпати.

10 із 20 міжнародних проєктів, які презентували, впроваджують спільно з Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу. Один із них – проєкт енергетичної безпеки USAID, в межах якого у виші відкрили нову освітню програму "Інженерія відновлюваної енергетики" та створили лабораторію енергетичного контролю й енергоаудиту, розповідає доцент кафедри енергетичного менеджменту і технічної діагностики університету Андрій Яворський.

"Тренд відновлюваної енергетики розвивається надзвичайно стрімко поряд зі сферою ІТ, і фахівці у цій галузі будуть надзвичайно потрібні. Відповідно цей тренд вимагає якісного навчання. Ми намагалися перш за все створити таку інфраструктуру, яка є у європейських ВУЗах", — каже Андрій Яворський.

У Франківську презентували 20 міжнародних проєктів, які реалізовують на ПрикарпаттіСуспільне Карпати

У Франківську презентували 20 міжнародних проєктів, які реалізовують на Прикарпатті

Ще один проєкт "Партнерство заради пом’якшення змін клімату" почали впроваджувати у листопаді минулого року. Його реалізують спільно з румунським містом Ботошані. На втілення проєкту з ЄС скерували приблизно 370 тисяч євро, каже співзасновниця наукового містечка "Нова енергія" Ірина Дарвай: "Він складається з трьох частин. Перша частина – це наукове містечко, ми реплікуємо у Румунію, в місто Ботушани, для того, щоб поділитися досвідом з румунськими партнерами, яким чином можна розповідати дітям і дорослим про енергозбереження, енергозаощадження та пом’якшення змін клімату. Друга частина – це відкриття у Франківську та Ботушанах електрозаправних станцій на сонячних батареях, третя – створення агенцій енергетичного менеджменту, куди будь-хто зацікавлений може звернутися".

Ще один проєкт, який реалізовують разом з Румунією, спрямований на популяризацію історико-культурної спадщини на території Івано-Франківської області та Сучавського повіту. Його, як і попередній, впроваджують у 3 етапи, каже координатор проєкту Микола Приходько.

На першому етапі досліджуватимуть стан об’єктів історико-культурної спадщини. 50 з них розташовані на території Івано-Франківської області, інші 50 – на території Сучавського повіту.

"Другий етап – це реконструкція геологічного музею Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Його колекція дуже унікальна і має статус національного надбання. Третій етап – проведення навчань, тренінгів для туроператорів, студентів, які проводитимуть тренери з Румунії та з України", — каже Микола Приходько.

Ярмарок міжнародних проєктів організували в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу, аби обмінятися ідеями та налагодити співпрацю з партнерами, розповідає директор Центру міжнародного співробітництва університету Артур Воронич: "Спочатку ми планували робити це тільки для університетських проєктних команд, бо в нашому закладі реалізують 10 проєктів. У нас є чимало партнерів, зокрема – це міська рада, туристична асоціація, вони також долучилися до нашого заходу зі своїми проектами.

За словами ректора університету Євстахія Крижанівського, у межах міжнародних проєктів виш співпрацює з країнами ЄС. На ярмарок приїхали партнери з Румунії та Угорщини, з якими реалізують найбільше ініціатив.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди