«Менше витрачається часу»: на Полтавщині отримати консультацію лікаря можна дистанційно

«Менше витрачається часу»: на Полтавщині отримати консультацію лікаря можна дистанційно

«Менше витрачається часу»: на Полтавщині отримати консультацію лікаря можна дистанційно Суспільне Полтава

Дистанційно проконсультуватися з лікарями можуть пацієнти в усіх громадах Полтавщини. Для цього у центрах первинної медико-санітарної допомоги та амбулаторіях є спеціальне обладнання для телемедицини. Понад три сотні таких комплексів закупили для усіх громад регіону майже за 24 мільйони гривень. Це гроші з місцевих та державного бюджету, повідомив голова обласної адміністрації Олег Синєгубов.

За допомогою дерматоскопу сімейна лікарка із Решетилівки Ірина Ткачук перевіряє родимки на руці пацієнта.

"Зараз шукаємо утворення на шкірі пацієнта. Це може бути будь-яка родимка. Притуляємо дерматоскоп, натискаємо сюди, знімок виводиться на планшет", — говорить сімейна лікарка Ірина Ткачук.

«Менше витрачається часу»: в області отримати консультацію лікаря можна дистанційноСуспільне Полтава

Дистанційно проконсультуватися з лікарями можуть пацієнти в усіх громадах Полтавщини

Далі цей знімок за допомогою спеціальної програми надсилає дерматологу до обласної лікарні у Полтаві, а той за кілька хвилин діагностує пацієнта.

"Це набагато швидше зробити, ніж, до прикладу, прийти до звичайного лікаря, щоб вони заміряли, і потім очікуємо якісь консультації, результати з іншого міста. Менше витрачається часу і можна зайнятися іншими своїми справами", — каже пацієнт Максим Коцопей.

Раніше на такі консультації Максим Коцомей витрачав близько двох днів, а нині – кілька хвилин. Швидше отримати консультацію він може відтоді, яку у центрі медико-санітарної допомоги впровадили телемедицину.

«Менше витрачається часу»: в області отримати консультацію лікаря можна дистанційноСуспільне Полтава

Уперше телемедицину в окремих громадах області запровадили на початку травня

"Телемедицина нам дає можливість дистанційно проконсультувати будь-якого пацієнта з пульмонологом, дерматологом, відправити дані до терапевта. Це такі показники, як сатурація, тиск, температура, пульс. І дає можливість отримати висновок протягом короткого часу", — розповідає сімейна лікарка Ірина Ткачук.

"Брали направлення, казали, куди йому їхати, на яку годину. Він взяв це направлення до кишені, пішов додому і сказав, що нікуди не їхатиме. А зараз він може нікуди не їхати. Йому тут зробили. Консультується не сам пацієнт, а лікар лікаря. Спірографію Спірографія – метод дослідження функції легенів шляхом графічної реєстрації їх об'єму при диханні.раніше ви б теж сиділи чекали у кабінеті функціональної діагностики. Чекали б, коли її вам зроблять. А зараз це можна зробити відразу", — повідомляє керівник обласного департаменту охорони здоров‘я Віктор Лисак.

У Решетилівській громаді є сім таких телемедичних комплексів. Три із них – у центрі медико-санітарної допомоги. Працювати із обладнанням тут можуть десятеро лікарів і стільки ж медсестер.

«Менше витрачається часу»: в області отримати консультацію лікаря можна дистанційноСуспільне Полтава

"Зв’язалися із виробниками, які поставляли нам ці комплекси. Вони нас навчили на них працювати. Ми дистанційно навчалися. А потім вони приїхали, у тестовому режимі ми пробували у їхній присутності передавати дані", — каже директорка Решетилівського центру медико-санітарної допомоги Наталія Лугова.

Нині в області таке обладнання є в усіх громадах. Загалом – більше трьох сотень приладів, говорить голова обласної адміністарції Олег Синєгубов.

"Умова була – це співфінансування. Це була державна субвенція у розмірі майже 21 мільйона гривень. Від органів місцевого самоврядування – це було 2,5 мільйони. Таким чином, загальна кошторисна вартість – майже 24 мільйони гривень", — розповідає голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Уперше телемедицину в окремих громадах області запровадили на початку травня.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди