"Вільярреал" у рекордно довгій серії пенальті виграв фінал Ліги Європи 2020/21

"Вільярреал" у рекордно довгій серії пенальті виграв фінал Ліги Європи 2020/21 AP Images

Третій євротрофей в історії іспанського клубу.

Англійський "Манчестер Юнайтед" та іспанський "Вільярреал" у польському Ґданську розіграли перемогу в сезоні Ліги Європи УЄФА. Якщо іспанці пройшли увесь шлях турніру, то англійці - розпочинали євросезон у Лізі чемпіонів, після чого опустилися в інший турнір.

У півфіналі "Вільярреал" вибив англійський "Арсенал", а "Манчестер Юнайтед" - італійську "Рому". Серед інших на шляху до фіналу "Вільярреал" також вибив київське "Динамо" - двічі по 2:0.

У фінальному матчі "Вільярреал" відкрив рахунок у першому таймі після розіграшу стандарту, але "Манчестер Юнайтед" на початку другого тайму відігрався - 1:1. Увесь другий тайм атакували англійці, але надзвичайно небезпечних епізодів не було.

Відтак, матч перейшов у овертайм, де теж ніхто з команд не зміг забити - 1:1, переможець визначався у серії пенальті.

Для визначення володаря трофею довелося пробити 22 пенальті - це рекордна за кількістю ударів серія пенальті в фіналі футбольного єврокубка. Стартовий 21 удар був точним, а вирішальним (і єдиним) виявився промах воротаря "Манчестер Юнайтед" Давіда де Геа - він не зміг переграти суперника.

Дивіться відео огляд матчу "Вільярреал" - "Манчестер Юнайтед"

У серії пенальті переміг "Вільярреал" з рахунком 11:10 (!), а разом з цим виграв Лігу Європи УЄФА 2020/21. Для "Вільярреала" - це третій євротрофей після двох перемог в Кубку Інтертото, також команда гарантувала собі місце у Лізі чемпіонів на наступний сезон.

Найдовші серії пенальті в фіналах єврокубка

• 22 удари: "Вільярреал" - "Манчестер Юнайтед" 11:10 (Ліга Європи 2021)
  • 18 ударів: "Турбін Постдам" - "Ліон" 7:6 (жіноча Ліга чемпіонів 2010)
  • 16 ударів: "Ліон" - ПСЖ 7:6 (жіноча Ліга чемпіонів 2017)
  • 14 ударів: "Баварія" - "Валенсія" 5:4 (Ліга чемпіонів 2001)
  • 14 ударів: "Манчестер Юнайтед" - "Челсі" 6:5 (Ліга чемпіонів 2008)

Загалом це був сьомий фінал із серією пенальті в історії Ліги Європи (Кубка УЄФА). Востаннє це траплялося сім років тому: "Севілья" перемогла "Бенфіку.

Які досягнення встановив "Вільярреал"

• Перша перемога в історії у Лізі Європи у першому ж фіналі. Загалом "Вільярреал" - 29-ий клуб, який коли-небудь вигравав цей трофей.
  • Унаї Емері встановив рекорд за кількістю перемог у Лізі Європи для менеджера - у нього 4 трофеї (перші три з "Севільєю"), це найбільша кількість в історії.
  • За останні 10 сезонів іспанські клуби 7 разів вигравали Лігу Європи, тричі - англійські. Більше ніхто не вигравав цей турнір.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів