На Черкащині запрацював "Мама клуб"

На Черкащині запрацював "Мама клуб"

На Черкащині запрацював "Мама клуб"

Клуб для жінок запрацював у Золотоніському центрі соцдопомоги. Заснувала його завідувачка відділення дитячої реабітації та голова громадської організації “Жіночий простір” Ольга Котюн. Уже було дві зустрічі: одна з лікарем-педіатром, інша з психологом.

Як налагодити довірливі стосунки з дітьми – тема крайньої зустрічі “Мама клубу”, розповідає його засновниця Ольга Котюн. І додає - вона сама мама трьох дітей, тому розуміє необхідність існування місця, де можна було б обговорити проблеми, поділитися досвідом або ж просто провести час разом за творчістю: “Мама, яка весь час перебуває з дитиною – губиться. Вона розчиняється в цій дитині і її, як особистості, немає. А особливо, якщо вона сама. У неї немає часу зупинитися і задуматись: “Які в мене потреби, що я хочу?” У Золотоноші жінкам немає куди звернутися, тому й виникла ідея створити таку організацію і працювати у такому напрямку”.

На Черкащині запрацював "Мама клуб"
На Черкащині запрацював "Мама клуб".

У якості спікера, запросили фахівця центру безоплатної вторинної правової допомоги Тетяну Жалобну. “Ми поспілкувались про відповідальність батьків, про права дітей, про дотримання батьківських обов'язків. Як показує практика і та кількість звернень, які до нас надходять ̶ дуже багато батьків порушують права дітей”, - Тетяна Жалобна.

Учасниця клубу Інна Скорик на одній із зустрічей "Мама клубу" виготовила прикрасу. До цього центру жінка приходить із донькою, яка має аутизм. Доки соцпрацівники займаються із дитиною, каже Інна, вона разом із іншими мамами знаходить собі заняття: “По-перше, це самореалізація, мотивація не сидіти на місці. Я від цього отримую велике задоволення”.

Учасниця клубу Інна Скорик
Учасниця клубу Інна Скорик.

“Я навчилася тут, як будувати відносини, як правилньо вирішити конфлікт. Усе це я вчилася вже тут. Наче вже й не молоді, а дуже багато чого не вміємо та не знаємо”, - учасниця "Мама клубу" Ольга Пугач.

Зустрічі “Мама клубу” відбуваються в Золотоніському центрі соцдопомоги раз на тиждень. “Частина батьків завдяки тому, що їхні можуть тут перебувати, пішли на роботу. Частина батьків, в силу захворювань дітей, такої змоги не мають. І, звичайно, коли людина довго перебуває вдома – багато чого втрачає. Тому з'явилась необхідність допомогти цим мамам”, - директорка Золотоніського центру соціальної допомоги Людмила Неліна.

Авторка Юлія Норовкова.

На початок