Склад збірної України на чемпіонат світу з дзюдо: хто змагатиметься

Склад збірної України на чемпіонат світу з дзюдо: хто змагатиметься

Ексклюзивно
Склад збірної України на чемпіонат світу з дзюдо: хто змагатиметься AFP

Змагання пропускає Дар'я Білодід.

Збірна України з дзюдо визначилася із заявкою на чемпіонат світу, останній великий турнір перед Олімпійськими іграми-2020. Про це ексклюзивно для Суспільне Спорт розповів тренер команди Віталій Дуброва.

Усього в турнірі, який відбудеться в угорському Будапешті, змагатимуться 17 українців (13 - в особистих змаганнях та ще 4 виступатимуть лише в командному турнірі). Однак не всі лідери поїдуть в Будапешт: дворазова чемпіонка світу Дар'я Білодід не захищатиме свою золоту медаль.

Склад збірної України на чемпіонат світу-2021 з дзюдо

  • Чоловіки: Артем Лесюк (до 60 кг), Халматов Дільшот (до 60 кг), Георгій Зантарая (до 66 кг), Євген Гончарко (до 66 кг), Олександр Кошляк (до 73 кг), Артем Хомула (команда, до 73 кг), Геворг Манкуян (до 81 кг), Ньябалі Кеджау (до 90 кг), Олександр Гунченко (команда, до 90 кг), Антон Савицький (до 100 кг), Яків Хаммо (понад 100 кг), Олександр Гордієнко (команда, понад 100 кг)
  • Жінки: Марія Скора (команда, до 57 кг), Наталія Чистякова (до 70 кг), Анастасія Турчин (до 78 кг), Єлизавета Каланіна (понад 78 кг), Василина-Ірина Кириченко (понад 78 кг).

Як пояснив Суспільне Спорт Віталій Дуброва, Дар'я Білодід пропускає турнір, оскільки він не входить у план її підготовки до Олімпійських ігор в Токіо.

Читайте також: Дар'я Білодід пропустить чемпіонат світу з дзюдо. У чому причина

У цьому олімпійському циклі відбулося три чемпіонати світу (у 2017, 2018 та 2019 роках) - Україна на них виграла три медалі: двічі "золото" здобувала Дар'я Білодід, одна "бронза" (у 2018 році) є в активі Георгій Зантараї.

З усіх спортсменів, що змагатимуться в Будапешті, лише два раніше підіймалися на подіум чемпіонатів світу: Георгій Зантарая та Яків Хаммо.

Що відомо

  • Чемпіонат світу-2021 з дзюдо відбудеться з 6 по 13 червня в Будапешті.
  • Востаннє чемпіонат світу проходив у 2019 році, там Україна здобула лише одну медаль: Дар'я Білодід виграла "золото".

А хто з українців виступатиме на Олімпіаді в дзюдо?

  • Остаточний список учасників Олімпіади-2020 в дзюдо буде відомий за рейтингом від 28 червня. Однак саме чемпіонат світу буде останнім великим турніром, який вплине на світовий рейтинг.
  • Участь в Олімпіаді собі на 99% гарантували (за місцем у світовому рейтингу): Дар'я Білодід, Ангеліна Каланіна, Яків Хаммо, Георгій Зантарая та Артем Лесюк. За місце на Олімпіаді також борються Ньябалі Кеджау та Анастасія Турчин.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів