Оголені музи та душа автора: у Рівному презентували виставку "Жінка і кіт"

Оголені музи та душа автора: у Рівному презентували виставку "Жінка і кіт"

Оголені музи та душа автора: у Рівному презентували виставку "Жінка і кіт"

"У селі, де народився, втопив колгоспного трактора і втік до Києва, щоб стати художником." Так жартома Володимир Гарбуз презентував себе і свою творчість під час відкриття виставки "Жінка і кіт" у галереї "Євро-Арт". Вона вмістила 26 робіт. В межах України їх вперше експонують разом, а після Рівного цей проєкт презентують в інших містах.

Суспільне цікавилось, чому у своєму живописі Володимир Гарбуз пов'язав жінку й кота і як сприйняли його творчість рівняни.

Артменеджерка галереї "Євро-Арт" Юлія Савуляк: 

– Разом ці картини вперше експонуються саме у Рівному. Оскільки художник надзвичайно цікавий і надсучасний, я б сказала, через це... ми завісили полотна і вже під час самої презентації, раптово будуть вони зніматися для того, щоб побачити реакцію рівнян на ці картини.

Неодноразовий номінант Національної премії України імені Тараса Шевченка, художник, ілюстратор і графік Володимир Гарбуз привіз у Рівне серію живопису, що має назву "Жінка і кіт". У числі тих, хто хоче побачити ці роботи дочасно – мистецтвознавиця Любов Крайлюк.

Мистецтвознавиця Любов Крайлюк:

– Побачила там чудовий колір. Якась феєрія кольору. Там багато еротики, дуже ексцентричні і експресивні образи. Насправді, хочеться далі побачити. Інтрига є доволі цікава.

Рівненський художник Олександр Гуристюк:

– Я так дивлюся, кожна картина має свій тон і колір. Кожен математично вирахуваний колір. От наче зелене, але ж там така градація тих відтінків. Наче й голубе, але колір вишуканий. І треба помучитися, щоб такий колір знайти.

Оголені музи та душа автора: у Рівному презентували виставку "Жінка і кіт"

"Зоряна" написана в 1977 році і є найранішою із 26-ти експонованих у галереї робіт. З неї, каже Володимир Гарбуз, почалася його серія "Жінка і кіт".

Автор виставки Володимир Гарбуз:

– Ретроспективна виставка – це стосунки не еротичні, не сексуальні. Тому що в кожного митця на шляху є жінки, які є не просто коханками, а співучасницями, співавторками. І я сьогодні показую й оголюю не просто своїх муз, жінку, а оголюю свою душу і хочу бути щирим.

А присутність котів у цій серії Володимир Гарбуз пояснює так.

– Коли я малював модель, дивлюся – у вікно заглядає кіт. Я відчинив вікно, він зайшов у хату і ліг поруч з моделлю. Коти – це космічні істоти, вони розуміють жінок.

Живопис і графіка киянина Володимира Гарбуза є в музейних колекціях і приватних збірках Австралії, Канади, Польщі, Словаччини і України. Познайомити із його творчістю рівнян – ідея фотохудожника Олександра Харвата.

Фотохудожник, ініціатор виставки Олександр Харват:

– Знаю його творчу особливість і творчу активність, і в нас в Рівному його виставок ще не було. І, знаючи його проєкт "Жінка і кіт", думаю, що це цікаво і це – особлива і цікава тема. Можливо, незвична і небуденна, але дуже колоритна і живописна. Вони окремими роботами виставлялися, але як проєкт "Жінка і кіт" – вперше в Україні і саме в Рівному.

Роботи Володимира Гарбуза експонуватимуть в Рівному до 22-го березня.

Авторка: Валентина Гордич

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди