Диспансер у Харкові можуть виключити з опорних для COVID: що кажуть в Харківській ОДА

Диспансер у Харкові можуть виключити з опорних для COVID: що кажуть в Харківській ОДА

Диспансер у Харкові можуть виключити з опорних для COVID: що кажуть в Харківській ОДА Суспільне Харків

Національна служба здоров'я України розглядає варіант виключення обласного диспансеру радіаційного захисту з переліку опорних COVID-лікарень. У Харківській облдержадміністрації сподіваються, що цього не станеться.

Інформацію харківської волонтерки Наталії Попової на брифінгу у Харківській облдержадміністрації 26 травня прокоментував заступник голови ОДА Михайло Черняк.

"Це була робоча версія, і вона буде скорегована, враховуючи вчорашній мій візит до Міністерства охорони здоров'я. Чекаємо найближчим часом остаточну версію цього протокольного рішення. Ми за всі лікарні, які можуть на відповідному рівні надавати медичну допомогу пацієнтам, хворим на COVID, безумовно, будемо віддавати перевагу", — сказав Черняк.

За його словами, медзаклад укомплектований мобільними бригадами, забезпечений потоковим киснем та має досвід роботи з хворими на COVID.

"Що стосується будь-яких лікарень, які можуть потрапити до ковідних або не можуть, хочу зазначити наступне: ми всі розуміємо, остання хвиля показала, що для нас дуже важливо, щоб ті лікарні, які сьогодні вже напрацювали певний досвід, сьогодні мають певний рівень забезпеченості, у тому числі для нас дуже важливий критерій забезпеченості поточним киснем, і сформовані бригади, які вже можуть і знають, як працювати", — додав заступник голови ХОДА.

Нацслужба здоров'я України має проаналізувати ситуацію найближчим часом.

"Потоковий кисень, забезпечення концентраторами, аналіз за відповідний період з детальної летальності, умов надання — відповідно, всі ці критерії аналізуються службою здоров'я України і є, відповідно, рекомендації щодо оптимізації. Ще раз кажу — це не догма. І ми з чимось погоджуємось, щось обговорюємо, це робочий процес, тому безумовно, з остаточним варіантом ми вас ознайомимо найближчим часом", — зазначив Черняк.

Диспансер у Харкові можуть виключити з опорних для COVID: що кажуть в Харківській ОДА

Питання оптимізації виникло, оскільки не до кінця вирішеним залишається питання з плановими госпіталізаціями, пояснює Черняк.

"Ми ж не можемо, щоб всі лікарні займались COVID. Інші хвороби залишаються, інші проблеми людей. Тобто ми маємо вирішити той чіткий план, щоб ми розуміли — це напрямок за ковідними лікарнями, в нас залишаються лікарні планового лікування — ми ж знаємо, що під час карантину дуже багато питань виникало з цього приводу", — додав посадовець.

"Де в нас буде наш резерв, який має сьогодні працювати в цьому штатному режимі з відповідними категоріями пацієнтів, а, у разі необхідності, можуть бути перепрофільовані повністю або частково під ковідні, враховуючи можливість розвести маршрут пацієнтів або повністю у себе приймати. Тобто сьогодні триває аналітична робота, ми її закінчуємо", — підсумував Черняк.

Диспансер радіаційного захисту почав приймати хворих на COVID у червні 2020 року.

Читайте також

"Маємо затвердити чіткий план": на Харківщині утворили раду з питань медицини й COVID

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди