Кладовище онлайн: рівнянин пропонує оцифрувати поховання на "Новому"

Кладовище онлайн: рівнянин пропонує оцифрувати поховання на "Новому"

Кладовище онлайн: рівнянин пропонує оцифрувати поховання на "Новому"

Створити онлайн-карту кладовища "Нове" запропонував рівнянин Святослав Клічук. Це дасть змогу за заданими реквізитами виявити точне місце поховання конкретної людини і прокласти маршрут від одного з входів на кладовище до цієї могили, – пояснив журналістам Суспільного ініціатор ідеї. При цьому Святослав Клічук додав, що онлайн-карта не тільки полегшить пошук потрібної могили, а й матиме інші функції.

Автор ідеї Святослав Клічук:

– Ідея з’явилася після того, як у нас в спортивній школі помер тренер і ми не знали, як знайти могилу. Поки не знайшли людей, які нам показали. І, напевно, багато рівнян стикаються з такою проблемою. Це може бути карта, як спрощує завдання знайти місце поховання. Але, в принципі, це може нести й історичну функцію. А, можливо, навіть нести функцію контролю за похованнями, чи немає там зловживань, чи там хтось десь якусь могилу за гроші не впихне. Насправді, навіть в Рівному я не перший з такою ідеєю. В 18-му році була петиція, яка зібрала необхідну кількість голосів. Але міський голова відповів про те, що законодавство не дозволяє це зробити.

Читайте також: Обережно про крематорій: Рівнерада думає, що робити з браком місця на кладовищі

Чи не суперечить чинному законодавству онлайн-пошук потрібної могили за, скажімо, прізвищем чи роком смерті похованої там людини, – журналісти Суспільного запитали у адвоката Юрія Клекотки. Пропозицію оцифрування кладовища озвучили також наші колеги з "Теми дня" під час ефіру, учасником якого був начальник управління житлово-комунального господарства Ярослав Сахнюк.

Адвокат Юрій Клекотка:

– Цивільне законодавство України визначає таке поняття, як цивільна правоздатність, тобто здатність особи володіти своїми правами і обов’язками. Вона виникає з моменту народження і припиняється у момент смерті. Тобто, коли особа помирає – не може користуватися багатьма правами і цей закон на неї не поширюється. Я чув, по Україні неодноразово були такі ініціативив і питання – тільки за технічною реалізацією. Юридичних моментів у цьому досить таки мало. Якщо цей реєстр зробити максимально зручним за мінімальної кількості даних і при цьому використовувати тільки публічні дані і ті, які не заборонено розголошувати – я не бачу в цьому проблеми.

Начальник управління житлово-комунального Ярослав Сахнюк:

– Треба подумати над цим питанням, щоб наші юристи також це вивчили, ще раз передивилися. Але, наскільки мені відомо, що це на сьогодні неможливо. Про відкритий доступ може йти тільки мова про ряд, сектор, і все. Бо закон не дозволяє, щоб була відкрита інформація, де й хто похований.

Читайте також: Кладовище або свердловина: у Рівному думають, що робити з похованнями на околиці

Авторка: Валентина Гордич

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди