32 волинських школярі змагалися у літературному конкурсі імені Тараса Шевченка

32 волинських школярі змагалися у літературному конкурсі імені Тараса Шевченка

32 волинських школярі змагалися у літературному конкурсі імені Тараса Шевченка UA.Волинь

32 волинських учнів і студентів сьогодні приїхали до Луцька аби взяти участь у фінальному етапі Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка. Фінальний етап 10-го Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка в Луцьку розпочали із нагородження переможців обласного етапу і їхніх вчителів.

Серед переможців - п’ятикласниця Інна Зубчик із Нововолинська. Вона одна із наймолодших учасниць фінального етапу. Розповідає: участь у такому конкурсі бере вперше.

Учасниця фінального етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу Інна Зубчик: "В обласній олімпіаді я писала завдання написати твір «Тарасів Кобзар – народу великий дар» і використати частини мови, прислів’я. Я писала про те, який важливий Кобзар для української нації."

32 волинських школярі змагалися у літературному конкурсі імені Тараса ШевченкаUA.Волинь

32 волинських школярі змагалися у літературному конкурсі імені Тараса Шевченка

Серед дипломантів обласного етапу– одинадцятикласниця Ольга Гаргола. На цьому конкурсі - вдруге. Торік за його результатами дівчина набрала найбільшу кількість балів і стала однією з 39 молодих людей в Україні, яким призначили стипендії Президента.

Учасниця фінального етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу Ольга Гаргола: "Дуже приємно, що розумова праця серед учнів монетизується. Від багатьох людей чула, що розумова праця непотрібна, олімпіади так само. Але я думаю, що такими прикладами мене і інших учнів, які досягають високих результатів, можна показати, що навчатися це престижно і приємно, що є свої кошти. До слова не такі і маленькі як для учня. Тому це дуже добре."

Торік у фіналі Міжнародного мовно-літературного конкурсу четверо волинян одержали перемогу, трьом із них назначили стипендії Президента, каже завідувачка сектору Київського Інституту модернізації змісту освіти Тетяна Гінетова.

Завідувачка сектору Інституту модернізації змісту освіти (м.Київ), Тетяна Гінетова: "Різні суми. Для учнів – це 1400 грн, для студентів – 1800 і 2600. Щомісяця 12 місяців."

Цього року за перемогу у фіналі змагаються 32 волинських учні і студенти. Завдання конкурсу щороку готують науковці Київського Інституту модернізації змісту освіти. Сьогодні запечатаний конверт із ними до Луцька привезла представниця установи Тетяна Гінетова.

Методистка Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти Ольга Сова: "Завдання надзвичайно творчі. Написати есе, твір-роздум, крім того, що творчі треба ще продемонструвати знання поезії Шевченка, використати цитати, перефрази, якщо це ще й мовний то для 5-го класу, наприклад, вставити у текст звертання, вставні слова, для трошки старших –безособові речення, складнопідрядне речення з певним видом підрядності."

На виконання завдань конкурсу учасникам давали від 2-х до 4-х годин в залежності від віку і рівня складності. Восьмикласник Сергій Шишко виконав завдання раніше. Нині – він єдиний хлопець на конкурсі.

32 волинських школярі змагалися у літературному конкурсі імені Тараса ШевченкаUA.Волинь

32 волинських школярі змагалися у літературному конкурсі імені Тараса Шевченка

Учасник фінального етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу Сергій Шишко: "Так, я справді єдиний представник чоловічої статі на цьому конкурсі. Думаю, що це не надто добре, адже представники обох статей повинні однаково шанувати і докладати зусиль для популяризації української мови та вшанування пам’яті Тараса Шевченка. Я люблю і поважаю творчість Шевченка, не можу пригадати, коли саме почав його читати. Хочу сказати, що конкурси подібні до цього, хоч і вшановують пам'ять, але висмикують з його творчості дуже однобокі уривки і кожного року це повторюють, на жаль."

За умовами проведення конкурсу, роботи учасників з усієї України перевірятимуть у столиці, каже Тетяна Гінетова. В журі передбачено по одному представнику від кожної області.

Завідувачка сектору Інституту модернізації змісту освіти (м.Київ), Тетяна Гінетова: "Роботи збираються. Оргкомітет запаковує. Ставимо печатки і відвозиться в Київ. У день початку роботи журі, яке буде назначено наказом міністра освіти, роботи відкриваються шифруються , члени журі, які перевірятимуть не будуть знати чия це робота, визначають переможців і після цього називають прізвища чиї роботи заслуговують на 1,2,3, місце або просто учасників."

Цього року в Міжнародному мовно-літературному конкурсі беруть участь китайці, в’єтнамці, німці й представники інших національностей, які вивчають українську мову, говорить Тетяна Гінетова. Додає: результати конкурсу будуть відомі не раніше, ніж за 2 тижні.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди