"Найкращий момент, щоб піти". У Франції тренер звільнився через 2 дні після перемоги в чемпіонаті

"Найкращий момент, щоб піти". У Франції тренер звільнився через 2 дні після перемоги в чемпіонаті

"Найкращий момент, щоб піти". У Франції тренер звільнився через 2 дні після перемоги в чемпіонаті AP

І вже майже визначився із новим клубом.

Головний тренер "Лілля" Крістоф Гальтьє пішов у відставку з посади, яку займав. За два дні до цього команда здобула чемпіонство Франції.

54-річний тренер працював із "Ліллем" упродовж трьох з половиною років і здобув із командою перше чемпіонство за 10 років. Однак після успіху у чемпіонаті вирішив покинути клуб.

Гальтьє став тренером "Лілля" у грудні 2017 року. Тоді команда займала 18-е місце у чемпіонаті, однак змогла уникнути вильоту.

Результати "Лілля" під керівництвом Галтьє у Лізі 1

  • Грудень 2018-го: 18-е місце
  • Сезон 2018/19: друге місце
  • Сезон 2019/20*: четверте місце
  • Сезон 2020/21: перше місце

* - сезон достроково призупинили через пандемію коронавірусу

Перемога "Лілля" з Гальтьє у чемпіонаті означає, що команда вдруге за останні три роки виступить у групі Ліги чемпіонів. Однак там "Лілль" гратиме під керівництвом нового тренера.

Чому Гальтьє вирішив покинути "Лілль"?

Контракт 54-річного тренера з "Ліллем" спливав влітку 2022-го, однак він вирішив покинути клуб передчасно. На думку тренера, після здобутого чемпіонства це "найкращий момент, щоб піти".

"Сказав президенту клубу Олів'є Летангу, що збираюся покинути "Лілль". Просто відчув, що мій час у клубі підійшов до кінця. Цикл у чотири роки - досить тривалий для тренера", - розповів Гальтьє у коментарі L`Equipe.

Із новим місцем роботи Гальтьє вже визначився - майже напевне він очолить інший французький клуб - "Ніццу". Хоча крім цього тренера пов'язували з роботою із "Ліоном" та "Наполі".

"Так, я думав щодо цих трьох клубів. Поки що ні з ким не підписав контракт. Але я переконаний, що мушу зупинитися на "Ніцці". Будь-хто знає, які у мене відносини з Жульєном Фурньє (футбольний директор клубу), з яким ми знайомі вже досить довгий час.

Що відомо

  • До роботи із "Ліллем" Гальтьє працював із "Сент-Етьєном" з 2009-го по 2017-й. Під його керівництвом команда виграла Кубок ліги у 2013-му, а також чотири рази грала у Лізі Європи.
  • "Лілль" закінчив чемпіонат із найкращим показником у обороні, пропустивши лише 23 голи в 38 матчах.
  • "Ніцца", яку збирається очолити Гальтьє, закінчила чемпіонат на дев'ятому місці.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів