Міжконфейсійну раду капеланів створили в Хмельницькому

Міжконфейсійну раду капеланів створили в Хмельницькому

Міжконфейсійну раду капеланів створили в Хмельницькому

Міжконфейсійну раду капеланів створили в Хмельницькому. Капелан Хмельницької військової частини А0661 отець Андрій Дурдас розповів Суспільному – це перша така рада в Україні. Додає, основне їхнє завдання духовно допомагати військовослужбовцям та їхнім сім’ям.

Іван Друбний під позивним «Мирний» пішов добровольцем воювати на Схід України. Був на війні з 2014 по 19 рік. Розповідає, звертався до військового капелана.

"Я звертався по суті того, що ми робимо і десь для когось це певний тягар виходить на душу і завжди мені чітко давали відповідь – це біблія, як там написано. До Ісуса колись прийшли воїни і питали що нам треба перестати вбивати і Ісус їм сказав: Ні, ідіть продовжуйте свою роботу, але робіть її якісно".

З 2012 року працює з військовими архімандрит Даниїл Тарнавський. З вересня 18-го став військовим капеланом. Та був на Сході України.

"Вони не лише бачать в моїй особі священника, вони бачать – бойового побратима, адже мені довелось з багатьма з ними бути на Сході нашої держави, брати участь в Російсько – Українській війні і задовольняти їхні духовні потреби. Коли ти з однієї миски, можна сказати їсиш з ними, коли спілкуєшся на тих самих нотках їхньої душі. Потрібно якимось чином заслужити і авторитет і довіру власне військовослужбовців та навчити їх добрих взаємин відносин його, військовослужбовця, і Бога".

Пресофіцер Хмельницької військової частини А4239 Олексій Наконечний розповів капеланство у них в частині функціонує з 2017 року. У 18 році побудували храм та назвали на честь мучинника воїна, який загинув за християнську віру Нестора Солунського

"Сприяє зміцненню і морального духу. Підіймає нашу духовність, покращує взаємодію, як в колективі внутрішньому між військовослужбовцями, а також покращує взаємодію між цивільними та військовослужбовцями, тому що до храму приходять цивільні жителі міста. Минулого року в цьому храмі в 2019 вінчався я зі своєю дружиною, а вже в цьому році ми плануємо в цьому храмі похрестити нашого синочка".

У обласному центрі створили раду військових капеланів, позаштатний капелан Хмельницької частини А0661 Отець Андрій Дурдас розповідає про мету ради так:

"Як кажуть, гуртом і батька легше бити, то тому ми хочемо дати більш потужні зусилля для співпраці з військовими та їхніми сім’ями".

Додає, священники працюють у військових частинах та з сім’ями військових.

"Як тут люди потребують святкувати і приходити до церкви, так само і люди там тільки вони в формі, вони навіть більше потребують уваги від священників, тому що сьогодні ти з ним, а завтра він може зустрітися обличчям зі смертю".

Волонтером поїхав на Схід капелан римо-католицької церкви Микола Лучинський

"Кожен напевно бачив потребу, ми в своїй церкві для римо-католиків, думаю, православні для православних, протестанти – для протестантів. Варто підтвердити, що це є міжкофесійна рада капеланів, тобто там належить всі конфесії , тобто кожен може знайти своїх парафіян".

Микола Лучинський каже, вперше поїхав на війну, бо там служив його племінник

"Я поїхав щоб допомогти ну тоді як волонтер, побачити це на власні очі, я побачив хлопців, як вони живуть, що вони роблять і мені стало шкода їх і ясно ми там багато різних речей їм привезли і якось повертаючи звідти зрозумів, що ковбасу і різні речі можуть возити прості люди, а слово Боже, службу Божу, причастя не кожен завезе, тому я вирішив, що треба туди повернутися в зону АТО, як капелан, як священник".

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди