Україна знялася з командного Євро з легкої атлетики за кілька днів до старту: у чому причина

Україна знялася з командного Євро з легкої атлетики за кілька днів до старту: у чому причина

Оновлено
Україна знялася з командного Євро з легкої атлетики за кілька днів до старту: у чому причина АР

У двох атлетів виявили коронавірус, але ізолювали всю команду.

Україна не змагатиметься у Суперлізі командного чемпіонату Європи, що відбудеться у Польщі з 29 по 30 травня. Про це повідомляє федерація легкої атлетики України.

На командному чемпіонаті Європи мали виступити 49 українських легкоатлетів. Зкоерма, лідери збірної України Марина Бех-Романчук та Вячеслав Мазур (стрибки у довжину), а також Ірина Геращенко (стрибки у висоту). Однак усі вони на змагання не відправляться.

Причина пропуску командного чемпіонату Європи пов'язана з двома позитивними випадками захворювання на коронавірус. Хворобу виявили у бігуна Станіслава Коваленка та стрибуна Ігоря Гончара.

Хоча обох спортсменів відправили на самоізоляцію, лікарі збірної звернулися до тренерів збірної України щодо відмови від участі на турнірі. Обидва атлети перебували у тісному контакті з іншими під час навчально-тренувального збору, а тому позитивних випадків захворювання могло бути більше.

Після цього федерація легкої атлетики України вирішила відмовитися від участі на турнірі. Там наголосили, що не хотіли ризикувати здоров'ям спортсменів у контексті підготовки до Олімпійських Ігор.

"Інкубаційний період триває від п’яти до дванадцяти днів і ознаки хвороби можуть проявитися якраз у дорозі. Ми не можемо наражати на небезпеку ні нашу команду, ні інші збірні. Більше того, якби чийсь тест у Польщі виявився позитивним, на ізоляцію могли залишити всю команду. У такому разі у атлетів випало б близько двох тижнів з тренувального процесу, що перед Олімпійськими іграми – головним стартом чотириріччя – категорично неприпустимо", - розповів головний тренер команди Вячеслав Тиртишник.

Це другий випадок, коли через коронавірус зривається участь збірної України на легкоатлетичних змаганнях. На початку травня повідомлялося про недопуск українських спортсменів на Кубок Європи з метань.

Читайте також: Збірну України не допустили до виступу на Кубку Європи з метань. У чому причина

Що означає пропуск командного Євро для України?

Україна є представником Суперліги - дивізіон, у якому змагаються найсильніші європейські збірні з легкої атлетики. Однак у регламенті турніру передбачено, що найгірші збірні вилітають у нижчий дивізіон.

За підсумками командного Євро-2021 дві найгірші збірні мають вилетіти у другий дивізіон. Однак враховуючи пропуск Україною командного Євро, за підсумками змагань, скоріш за все, вилетить лише одна команда.

Федерація легкої атлетики України повідомила про звернення до Європейської легкої атлетики. У ньому вона попросила зберегти за Україною місце в Суперлізі на наступний командний чемпіонат Європи, враховуючи форс-мажорні обставини.

Оновлено. У Європейській легкоатлетичній асоціації повідомили, що позбавлять Україну місця в Суперлізі на наступний розіграш турніру. В 2023 вона змагатиметься у Першій лізі.

Що відомо

  • У 2019 році список учасників Суперліги командного чемпіонату Європи скоротили з 12 до восьми. Але Україна втрималася у списку учасників, посівши сьоме місце.
  • Збірна України в 2021 році змагалася на чемпіонаті Європи в Торуні. Там українці посіли шосте місце в медальному заліку з трьома медалями (два "золота", одне "срібло").
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетика