У Запоріжжі заступник Міністра освіти і науки заявив про брак кадрів з професійно-технічною освітою

У Запоріжжі заступник Міністра освіти і науки заявив про брак кадрів з професійно-технічною освітою

У Запоріжжі заступник Міністра освіти і науки заявив про брак кадрів з професійно-технічною освітою

7-го лютого у Запорізькій облдержадміністрації заступник Міністра освіти і науки України Петро Коржевський зустрівся з керівниками закладів професійно-технічної та вищої освіти регіону. Він заявив, що подолати дисбаланс між підготовкою фахівців вищої та професійної освіти - це одне з нагальних завдань профільного Міністерства. Зараз дві третини випускників обирають вищу освіту. Водночас, відчувається брак кваліфікованих кадрів, які «працюють руками». Також, за словами заступника Міністра освіти і науки України, більшість безробітних в Україні - люди віком 35-ти років, і вагомий відсоток серед них - люди з вищою освітою.

Є у нас дуже велика кількість закладів, яка на 50% є малокомплектною
Петро Коржевськийзаступник Міністра освіти і науки України

«Є у нас дуже велика кількість закладів, яка на 50% є малокомплектною... розвиватися як адміністративні одиниці. Ми маємо сформувати єдину систему професійної освіти, яка має мати мережу, яка не є фінансово обтяжливою для регіону», - говорить Петро Коржевський.

У Запорізькій області нині діють 29 закладів професійно-технічної освіти, де навчають 87-ми професіям. На думку заступника Міністра освіти і науки України основне завдання - аби однаковим професіям не навчали у кількох закладах, розташованих географічно близько. Професії мають також бути затребувані на ринку праці та давати можливість підвищення кваліфікації за необхідності чи бажання. Також Петро Коржевський відмітив, що необхідно перевчити й викладачів, аби їхній рівень знань та умінь відповідав потребам часу. Це важливо в усіх галузях освіти.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди