В Миколаєві розпочався суд над підприємством, яке звинувачують в отруєнні повітря

В Миколаєві розпочався суд над підприємством, яке звинувачують в отруєнні повітря

В Миколаєві розпочався суд над підприємством, яке звинувачують в отруєнні повітря Суспільне Миколаїв

25 травня у Миколаївському окружному адміністративному суді відбувається перше слухання справи щодо діяльності підприємства "Екотранс".

Жителі мікрорайонів Намив та Ліски прийшли зареєструвати заяви про долучення їх до справи в якості третьої особи з боку позивача – управління екології та природних ресурсів Миколаївської ОДА.

"Ми вимагаємо додержання конституційних прав на чисте повітря. Це п’ятдесята стаття Конституції України. Протягом останнього року умови на Намиві та в Лісках просто неможливі. Ми хочемо дихати чистим повітрям, але виробнича діяльність заводу "Екотранс" не дає нам цього", – розповіла представниця ініціативної групи Інна Терлецька.

В Миколаєві розпочався суд на підприємством, яке звинувачують в отруєнні повітряВалентина Гурова

"Представники ініціативної групи, які надали до суду клопотання про вхід у справу третьою стороною, сподіваються на анулювання дозволу на роботу заводу "Екотранс", що забруднює повітря у мікрорайонах Намив та Ліски", – говорить Інна Терлецька.

В Миколаєві розпочався суд на підприємством, яке звинувачують в отруєнні повітряВалентина Гурова

Сторона позивача підтримує клопотання представників ініціативної групи про долучення до справи як третьої особи.

"Ми отримали всі документи, які підтверджують порушення заводом "Екотранс" умов дозволу на викиди, яке видано нашим управлінням. Це стосується перевищення по двом показникам на джерелі №70 - це котельня. Якщо порушення умов дозволу, є на це підтвердження контролюючого органу, ми очікуємо на рішення відповідно до законодавства – анулювання дозволу", – каже в.о. начальника управління екології та природних ресурсів Миколаївської ОДА Дмитро Мац.

Сторона відповідача – проти.

В Миколаєві розпочався суд на підприємством, яке звинувачують в отруєнні повітряВалентина Гурова

Суддя Наталя Лісовська

Представниця відповідача, адвокатка Олеся Сливко, звернулась до суду із клопотанням про долучення до справи третьою стороною компанії, яка проводила заміри викидів заводу.

Справу слухає суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Наталя Лісовська. У першому підготовчому засіданні, вислухавши клопотання сторін про доручення третіх сторін до справи, суд пішов до нарадчої кімнати. Після повернення оголосив рішення, яким не задовільнив жодне з клопотань.

Підготовче судове засідання закрили.

Розгляд справи по суті заплановано на 10 годину 6 липня 2021.

Що відомо

  • Майже півсотні жителів мікрорайонів Намив та Ліски 6 жовтня 2020 року влаштували акцію протесту біля житлового комплексу "Апельсин" проти роботи маслобійного заводу "Екотранс". Люди скаржаться, що задимлення з труб заводу заважає дихати, а безперервний шум з підприємства не дає спати.
  • 22 жовтня 2020 року в місті Миколаєві поліцейські розпочали перевірку маслоекстраційного заводу на дотримання санітарних норм.
  • Група жителів Заводського району скаржиться на керівництво підприємства щодо шуму та викидів шкідливих речовин. Співвласник підприємства Юрій Кормишкін говорить, що надав поліції копії документів, які стосуються підприємства. Вважає цю ситуацію політичним тиском на партію "Наш край", головою якої він є.
  • Під стінами Миколаївської облдержадміністрації 19 травня 2021 троку люди зібрались на акцію щодо збереження довкілля та недопущення екологічних катастроф в області.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди