Акцію проти забудови двору влаштували в Кропивницькому

Акцію проти забудови двору влаштували в Кропивницькому

Акцію проти забудови двору влаштували в Кропивницькому

Двадцять жителів вулиці Попова бояться залишитись без води і тепла через будівництво медичного центру на прибудинковій території біля дев'ятиповерхівки, у якій вони живуть. Кропивничанин Станіслав Селін розповів Суспільному, що забудовник планує перенести водопровідну трубу, яка пролягає поряд з теплотрасою. З його слів, під час роботи працівники можуть пошкодити трубу тепловиків і район Попова залишиться без тепла.

Підприємець Роман Сидоров каже: має усі дозвільні документи на будівництво та перенесення комунікацій.

За словами Станіслава Селіна, протистоять будівництву два роки: ”Ми йому заборонили будівництво через те, що там проходить теплотраса і, в разі пориву, може зруйнуватися наш будинок. Він зробив проєкт про перенесення цієї труби на іншу сторону дороги. Але там проходить інша теплотраса – дві труби по триста метрів. Та теплотраса забезпечує теплом жителів вулиць Попова і Жадова і, в разі виконання там земляних робіт, можна пошкодити теплопровід, і населення залишиться без тепла. У відповіді водоканалу на запит стосовно дозволу перенести трубу сказано, що цією ділянкою проходить водопровідна труба діаметром двісті міліметрів, яка несе воду до вулиць Попова, Жадова, Пацаєва, Волкова, п'ятої поліклініки, ЖЕКу, супермаркету й інших”.

Мешканка будинку Олена Ляшенко вважає, що медичний центр поблизу багатоповерхівки не потрібний: ”Приїхала ця людина, поставив тут огорожу. Це було у жовтні-листопаді. Сказав, що все одно, щоб ми не робили, побудує, що має на це всі документи. З нами не узгодили, мені шкода нас, наші дерева, наших дітей, територію, яку ми утримуємо за власні гроші”.

Підприємець Роман Сидоров розповів Суспільному, що має усі дозвільні документи на будівництво медичного центру і перенесення комунікацій. Показав схему проведення земляних робіт, дозволи від водоканалу та підприємства ”Теплоенергетик”: ”Жодного пошкодження там не може бути, тому що усі дії узгоджені. Роботи виконуватимуть професіонали, які займаються цим багато років, згідно проєкту, в присутності водоканалу, тепловиків. У мене ділянка площею триста квадратних метрів, в межах цієї ділянки буде забудова. Залишиться місце для облаштування пішохідної зони для людей з дитячими візками, людей з інвалідністю, дітей. Територію озеленять, зроблять додаткове освітлення, відеонагляд”.

Головний інженер комунального підприємства ”Теплоенергетик” Валерій Челядінов показав на схемі місце, де підприємець хоче будувати медичний центр: ”Йому відмовили будувати в одному місці, він перейшов на ділянку, де проходить теплотраса і дорога. На інших схемах її немає, а тут показана чітко. Від центру вісі теплової мережі треба, згідно державного стандарту, відступити чотири з половиною метри в обидві сторони. Тобто повинен бути дев'ятиметровий технічний коридор для того, щоб міг заїхати кран, аварійний автомобіль, бочки. Це ж труба діаметром триста міліметрів, основний ствол, що з’єднує дві мережі. Вона стоїть під тиском і у робочому стані. Навіть, якщо підприємець звернеться до нас, ми не дамо йому дозвіл на будівництво”.

За словами директорки кропивницького водоканалу Валентини Давидчук, дозвіл на перенесення водопроводу дали у квітні 2019 року: ”Магістральний водопровід, що з’єднує вулиці Попова і Пацаєва винесуть за межі цієї ділянки. Врізку водопровідних мереж виконають лише за належних погодних умов. Тому якщо це буде пов’язано з відключенням частини будинків від водопостачання, а тим паче якогось теплового пункту, то, звичайно, в зимовий час ніхто робити це не буде”.

Начальник кропивницької спецінспекції Андрій Максюта розповів, що видав дозвіл на проведення земельних робіт з 28 січня по 4 березня: ”В даному пакеті документів є проєкт, технічні умови, погодження всіх служб: балансоутримувачів усіх інженерних мереж, підземних комунікацій міста, гарантійний лист суб’єкта і підрядної організації-виконавця робіт. Якби були підстави для вмотивованої відмови, вона була б надана”.

Начальник міського земельного управління Олег Вовенко показав рішення сесії міськради за грудень 2019 року, у якому підприємцю змінили цільове призначення земельної ділянки на вулиці Попова: ”За інформацією державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку, земельна ділянка площею триста шістдесят сім квадратних метри біля будинку №9, корпус 2 на вулиці Попова належить Сидорову Роману Сергійовичу. Це була присадибна ділянка, її цільове призначення змінили під будівництво та обслуговування будівель торгівлі”.

Підприємець Роман Сидоров планує побудувати медичний центр до липня цього року. Жителі вулиці Попова, які проти будівництва, з його початком збираються виходити на акцію протесту біля міської ради.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди