Хмельницька художниця з синдромом Дауна відкрила персональну виставку

Хмельницька художниця з синдромом Дауна відкрила персональну виставку

Хмельницька художниця з синдромом Дауна відкрила персональну виставку

19-тирічну «сонячну людину», хмельничанку Елеонору Стрелецьку на малювання надихає музика-каже її мама Людмила. Донька-розповідає жінка-любить класичну музику і джаз. І з першими звуками починає малювати або ліпити з глини. Сьогодні в обласній бібліотеці для дітей імені Тараса Шевченка відкрилася персональна виставка художниці, яка стала першою студенткою з синдромом Дауна в Хмельницькій педагогічній академії.

19-тирічна хмельничанка Елеонора Стрелецька-третя дитина в родині Стрелецьких. Дівчинка народилася з синдромом Дауна, та це-каже її мама Людмила-не заважало доньці навчатися в загальноосвітній школі та вступити до художньої.

"Коли ми ще відвідували «Школу життя», вона любила щось робити з серветок, з бісеру, вона любила все мистецьке. Та крім таланту, в неї було ще й велике бажання. Вона могла малювати і пензликом, і руками. Одягала навушники, слухала музику, і в неї одразу ж виникало бажання щось творити на папері чи з глини."

Людмила вирішила записати Елеонору до художньої школи. Де її «сонячна» донька була першою такою ученицею. Говорить старший викладач Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Андрій Томчишин.

" Віра була велика. Дівчина без сумніві має талант…вона може не тільки сприймати матеріал і робити все за вказівкою вчителя, а й сама шось удосконалює. Талант в неї є, неординарність."

Людмила Стрелецька розповідає: віддаючи доньку на навчання, мала побоювання-чи впорається Елеонора.

"Я була не настільки впевнена, і були побоювання і страх навіть, але пене в школі заспокоїли і підтримали. Сказали-давайте спробуємо."

Андрій Томчишин розповідає, директорка школи Лідія Нікітюк виявила ініціативу працювати і з іншими дітьми з синдромом Дауна.

"2 роки вона намагалась, потім Хмельницька міська рада пішла назустріч. Зараз в нас є 5 груп, це десь близько 20 дітей."

В обласній бібліотеці для дітей імені Тараса Шевченка співпрацюють з інклюзивними закладами. Директорка книгозбірні Валентина Черноус каже: роботи сонячної дівчини в них експонуються вперше.

"Здивувало…Заряджаєшся певною енергією від таких дітей."

На відкриття виставки прийшли батьки інших сонячних дітей, які об'єдналися в громадську організацію. Олена Приходько мама дівчинки Каті, каже: Елеонора й її батьки-приклад для інших.

"Одному важко-психологігчо важко, разом все сприймається по-іншому."

Елеонора – студентка 1 курсу Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

Говорить професорка кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Галина Бучківська

"Елеонора-наша перша зірка, наша перша така студентка, - це наш перший такий досвід. Дуже й цікаво працювати з дитиною, спостерігати, як вона в колективі-практично ніякої нема різниці.

Стосовно художніх здібностей Елеонори, професорка каже таке.

"Більш дитячий наїв присутній, вона бачить простір, об’єм, може, це не зовсім академічно, але це її стиль."

Сама ж Елеонора розповідає: навчатися з іншими студентами їй подобається і вдається.

"Я гарно малюю, виходить і малювати, і ліпити, я добре навчаюся і люблю музику."

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди