Жителі Млиновецької громади виступають в Тернопільській ОДА проти ліквідації їхньої ОТГ

Жителі Млиновецької громади виступають в Тернопільській ОДА проти ліквідації їхньої ОТГ

Жителі Млиновецької громади виступають в Тернопільській ОДА проти ліквідації їхньої ОТГ оригінальна

Майже 150 жителів Млиновецької громади прийшли до облдержадміністрації з вимогою не приєднувати їх до Зборівської ОТГ. Про це повідомив голова громади Василь Пихальський.

З людьми зустрілися заступник голови облдержадміністрації Ігор Гайдук та начальник управління містобудування та архітектури області Володимир Харченко.

У приміщенні облдержадміністрації зібралися представники 12-ти населених пунктів, які входять до складу Млиновецької об’єднаної територіальної громади, та місцеві депутати, сказав голова громади Василь Пихальський.

Віра Сидій, жителька с. Млинівці:

"Ми прийшли сьогодні, тому що хочуть нашу новостворену Млиновецьку ОТГ приєднати до Зборова. Ми спроможні утримувати себе, в нас розвинена інфраструктура, в нас є на території Млиновецької ОТГ багато підприємств, які ще працюють. Розбудовуються наші села, і щоб не занехаяти оте будівництво, яке зараз іде, молоді залишаються в селах, ми хочемо залишитися в складі Млиновецької ОТГ і не приєднувати нас до Зборова".

Ніна Лис, депутатка сільської ради Млиновецької ОТГ:

"Очікуємо, що нас почують і наша громада буде окремо існувати".

Володимир Харченко розповів, чому Млиновецька ОТГ не може бути окремою громадою:

"Об'єднання територіальних громад сіл Млиновецької, Беримівської та Заруднянської сільських рад Зборівського району Тернопільської області у Млиновецьку сільську ОТГ з центром у селі Млинівці не передбачено чинним перспективним планом формування території громад. Громада, яка утворена в процесі вільного добровільного обєднання у невідповідності до перспективного плану, урядом може бути визнана неспроможною і така громада може не бути визнаною суб’єктом прямих міжбюджетних відносин і таким чином не отримає усіх бюджетних призначень. Млиновецька ОТГ відповідно до параметрів методики була визнана такою, що має піти на об'єднання зі Зборівською ОТГ".

Зустріч між представниками влади та жителями Млиновецької об’єднаної територіальної громади тривала майже півтори години.

Віра Сидій, жителька с. Млинівці:

"Просимо вас вийти з пропозицією до Кабінету Міністрів про створення Млиновецької громади".

Жителька села Млинівці Ольга Трембуляк розповіла, що робитимуть люди, якщо їхню думку не врахують:

"Якщо до нас не прислухаються, ми будемо радикальні дії приймати. В нас є залізна дорога, проходить через село, в нас є траса Львів-Київ. Ми то все перекриємо одночасно, і ми то зробимо, ми свого доб’ємося".

Проєкт перспективного плану Тернопільщини передбачає, що із 60-ти об'єднаних територіальних громад має залишитися 55. Млиновецьку громаду Зборівського району утворили 22-го грудня 2019 року. До неї входять 12 сіл, проживає - 3 600 осіб, повідомив голова об’єднаної територіальної громади Василь Пихальський. Доходи Млиновецької громади, за словами її голови Василя Пихальського, 11 мільйонів гривень у рік. Це орієнтовно 2 400 гривень припадає на одного жителя.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди