У Києві під МЗС влаштували акцію проти затримання білоруського журналіста Протасевича

У Києві під МЗС влаштували акцію проти затримання білоруського журналіста Протасевича

Оновлено
У Києві під МЗС влаштували акцію проти затримання білоруського журналіста Протасевича
Free Belarus Center

Під будівлею Міністерства закордонних справ у Києві українці та білоруси влаштували акцію протесту проти затримання білоруського опозиційного журналіста та блогера Романа Протасевича, якого затримали в аеропорту Мінська після екстреної посадки літака.

Як повідомляє кореспондент Суспільного, акцію організували представники громадянських ініціатив Free Belarus Center, взяли участь "Восток SOS" та "Євромайдан SOS". У ній беруть участь близько сотні осіб, які тримають прапори Білорусі та України.

"Сьогодні відбулася безпрецедентна подія – це захоплення цивільного літака для того, щоб заарештувати журналіста. І тут немає різниці, яке в нього громадянство. Те, що загрожує журналістам у Білорусі, загрожує журналістам і в Росії, і в Казахстані, і в Польщі, і в Україні. На це потрібно реагувати. Ми прийшли під МЗС для того, щоб ця реакція була не тільки на фоні громадськості, але щоб це була й офіційна реакція української держави. І це мають бути не просто заяви", – заявила голова правління ГО "Центр громадянських свобод" Олександра Матвійчук.

Акція під МЗС
Акція під МЗС. Free Belarus Center

Вона вважає, що Україна має підтримати людей у Білорусі, які борються проти авторитарного режиму, адже "сім років тому ми були у такій самій ситуації, так само апелювали до підтримки міжнародної спільноти".

Читайте також: Чи загрожує Протасевичу смертна кара. Відповідають білоруські журналісти
Акція під МЗС
Акція під МЗС. Free Belarus Center

"Ми прийшли сюди для того, щоб дати зрозуміти та заборонити літати над простором Білорусі, тому що це терористична держава і режим робить все, що хоче. Виходить, куди б не летіли білоруси, можуть посадити будь-який літак, захопити його. І це небезпечно. І ми будемо вимагати, щоб літаки не літали над Білоруссю", – заявив учасник протестної акції Дмитро.

Акція під МЗС
Акція під МЗС. Free Belarus Center

Організаторка акції і координаторка Free belarus center Поліна Бродік зазначила, що головним важелем тиску на Білорусь можуть стати економічні санкції.

"Україна все ще веде торгівлю з державними підприємствами Білорусі, що по суті є фінансуванням режиму Лукашенка. Крім цього, в Україні знаходиться велика кількість громадян Білорусі, які втекли від політичного переслідування, так само як і Роман. У сьогоднішній ситуації Україна повинна офіційно відмовитися від екстрадиції білорусів в країну, в якій досі застосовується смертна кара. Прийшов час більш рішучих заходів", – наголосила вона.

Що відомо

  • 23 травня у Мінську силовики затримали Романа Протасевича, одного із засновників опозиційного Telegram-каналу NEXTA, який у Білорусі визнали екстремістським. Блогер летів літаком Ryanair, який екстрено посадили у білоруській столиці начебто через повідомлення про мінування.
  • Президент Литви Гітанас Науседа звернувся до Білорусі з вимогою негайно звільнити Романа Протасевич
  • В МЗС України назвали затримання білоруського журналіста Протасевича "черговою атакою на свободу слова" та зажадали його звільнення.
  • У жовтні 2020 року Центральний районний суд Мінська визнав Telegram-канал Nexta і логотип видання екстремістськими матеріалами.
  • У середині березня 2021 року засновник опозиційного Телеграм-каналу NEXTA Степан Путило заявив, що його ресурс більше не координуватиме акції протестів у Білорусі. Натомість команда проєкту зосередиться на розслідуваннях злочинів режиму Олександра Лукашенка.
  • У березні Управління Слідчого комітету Білорусі по Мінську зажадало визнати редакцію мережі Telegram-каналів NEXTA "іноземною екстремістською організацією" та заборонити її діяльність на території країни.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок