Знавці мови змагались за президентську стипендію у Сумах

Знавці мови змагались за президентську стипендію у Сумах

Знавці мови змагались за президентську стипендію у Сумах

Міжнародний конкурс імені Тараса Шевченка проводиться вдесяте. 39 учасників - школярі, учні професійно-технічних навчальних закладів та студенті коледжів, писали роботу з мови та літератури. Час виконання завдань - від 2 до 4 годин. Приз - стипендія Президента України.

Із концертної програми та нагород учасників попередніх етапів конкурсу розпочався 8 лютого фінальний етап мовно-літературних змагань.

Я почала вивчати Шевченка, як була малою. Все почалося з того, як мені бабуся на День народження у 5 років подарувала “Кобзар”. Тепер я всі його твори вивчаю, ознайомлююся”, - говорить учасниця конкурсу Софія Соболенкова.

“Учора прочитала “Кобзар”, ходила по всьому гуртожитку, читала з чашкою чаю і пропагувала, щоб люди читали “Кобзар”. Прогортала книжечки деякі, знаєте, кажуть, що перед смертю не надихаєшся. Я надихалась. Мабуть, я таки напишу, що молодь України варта поваги”, - розповідає учасниця конкурсу Анастасія Ващенко.

Для виконання завдань конкурсу часники мали від 2 до 4 годин, в залежності від віку: учні 5-7 класів - 2 години, 8-9 класів - 3 години, 10-11 класів - 4 години.

“По кожному класу завдання відповідно до рівня - і твір написати, і завдання, що вивчають у школі, і додаткові, щоб вони більше читали. Тут зараз учасники - переможці по кожному класу від 5 по 11 і студенти. По кожній області 39 учасників. І також 39 стипендій Президента України”, - сказала наукова співробітниця Інституту модернізації змісту освіти Галина Коломієць.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди