Президент Литви вимагає від Лукашенка негайно звільнити опозиціонера Протасевича

Президент Литви вимагає від Лукашенка негайно звільнити опозиціонера Протасевича

Президент Литви вимагає від Лукашенка негайно звільнити опозиціонера Протасевича
apimages.com

Президент Литви Гітанас Науседа вимагає від влади Білорусі негайно звільнити редактора опозиційних Telegram-каналів Романа Протасевича, якого заарештували після екстреної посадки в Мінську літака, що летів до Вільнюса.

Відповідне звернення він оприлюднив на своїй сторінці у Twitter.

"Безпрецедентна подія! Цивільний пасажирський літак, що прямував до Вільнюса, вимушено здійснив посадку у Мінську. На борту був білоруський активіст, засновник Телеграм-каналу NEXTA, його заарештували. За цими огидними діями стоїть білоруський режим. Вимагаю терміново звільнити Романа Протасевича!", — написав литовський лідер.

Що відомо

  • 23 травня у Мінську силовики затримали Романа Протасевича, одного із засновників опозиційного Telegram-каналу NEXTA, який у Білорусі визнали екстремістським. Блогер летів літаком Ryanair, який екстрено посадили у білоруській столиці начебто через повідомлення про мінування.
  • У жовтні 2020 року Центральний районний суд Мінська визнав Telegram-канал Nexta і логотип видання екстремістськими матеріалами.
  • У середині березня 2021 року засновник опозиційного Телеграм-каналу NEXTA Степан Путило заявив, що його ресурс більше не координуватиме акції протестів у Білорусі. Натомість команда проєкту зосередиться на розслідуваннях злочинів режиму Олександра Лукашенка.
  • Управління Слідчого комітету Білорусі по Мінську зажадало визнати редакцію мережі Telegram-каналів NEXTA "іноземною екстремістською організацією" та заборонити її діяльність на території країни.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок