Ферстаппен виходить у лідери, проблеми Леклера і Боттаса. Що відбулося на Гран-прі в Монако AP

Чим запам'яталася гонка в Монако.

Гран-прі Монако став п'ятим етапом у Формулі-1 у 2021 році. І першим, коли кваліфікацію виграли пілоти не з "Мерседес" або "Ред Булл" - гонщик "Феррарі" Шарль Леклер переміг у кваліфікації та мав стартувати першим.

Лідер Формули-1 Льюїс Гемілтон мав розпочинати гонку сьомим, у той час, як його головний конкурент у сезоні - Макс Ферстаппен з "Ред Булл" - одразу після Леклера. Однак уже на початку гонки відбулися серйозні зміни - пілот "Феррарі" знявся на самому початку, а партнер Гемілтона Валттері Боттас, який приїхав у кваліфікації третім, - не зміг її закінчити.

Суспільне Спорт розповідає, що відбулося на п'ятому Гран-прі Формули-1 у Монако.

• Леклер знявся перед початком гонки

Ще перед початком гонки позиції пілота "Феррарі" були під загрозою. Хоча Леклер виграв кваліфікацію, наприкінці кваліфікаційного заїзду він врізався у стіну.

Під питанням перед початком гонки був стан коробки передач у боліді Леклера. Якби механіки "Феррарі" змінили запчастини, то пілот отримав би штраф і втратив п'ять позицій.

Проте "Феррарі" вирішили ризикнути і нічого не змінили у боліді Леклера. У підсумку він не зміг зрушити з місця, а гонка для пілота "Феррарі" закінчилася, так і не розпочавшись.

Гонку розпочали не 20 болідів, а 19. А лідером замість Леклера став Макс Ферстаппен.

• Фатальний піт-стоп Валттері Боттаса

Валттері Боттас рухався другим на 30-му колі гонки, поступаючись лише Ферстаппену. На гонщика "Мерседес" очікував плановий піт-стоп - Боттас вирушив у бокси.

Однак саме після того, як Боттас заїхав на піт-стоп, у нього розпочалися проблеми. Переднє праве колесо механіки "Мерседес" ніяк не могли його відкрутити.

Піт-стоп тривав більше 45 секунд, однак упоратися із колесом механіки не змогли. Гонка для Боттаса була закінчена.

Зняттям Боттаса скористалися пілоти "Феррарі" та "Макларен", Карлос Сайнц та Ландо Норріс. Саме вони закріпилися на другій та третій позиціях після того, як фінський гонщик "Мерседес" припинив участь у Гран-прі.

• Льюїс Гемілтон уперше за вісім місяців залишився без подіуму

У вересні 2020 року чинний чемпіон Формули-1 Льюїс Гемілтон востаннє фінішував за межами подіуму - на Гран-прі Італії. Після цього він 12 гонок поспіль займав місця у топ-3На передостанньому гран-прі у Сахірі у 2020 році Гемілтон не змагався..

У гонці в Монако Гемілтон ризикував не зайняти місце на подіумі. Британець фінішував сьомим у кваліфікації і міг обмежитися лише боротьбою за очки.

Сприяти покращенню позицій Гемілтона могли проблеми у Леклера та його партнера по команді Валттері Боттаса. Проте навіть це не покращило позиції британця - гонку він так і закінчив сьомим.

Під час усієї гонки Гемілтон намагався дізнатися у команди, чому його болід програє іншим. Серхіо Перес та Себастьян Феттель, які у кваліфікації стали 11-м та восьмим відповідно, випередили британця та боролися за четверту-п'яту позиції.

Наприкінці гонки Гемілтон пішов на піт-стоп та після виходу з нього показав найкраще коло. Однак виграти позиції за підсумками Гран-прі не зміг.

• Ферстаппен удруге став переможцем Гран-прі у 2021 році

Макс Ферстаппен, який стартував першим після зняття Шарля Леклера, не віддав жодному із суперників перемогу. На фініші пілот "Ред Булл" випередив гонщика "Феррарі" Карлоса Сайнца.

Для Ферстаппена це друга перемога на Гран-прі у 2021 році. Першу гонку пілот "Ред Булл" виграв на етапі у Емілії-Романьї, випередивши Льюїса Гемілтона.

Боротьба між Ферстаппеном та Гемілтоном загострюється. Тепер лідерство - за гонщиком "Ред Булл": уперше в кар'єрі він виходить у лідери чемпіонату Формули-1.