В Китаї загинула 21 людина під час забігу на 100 км. Що стало причиною

В Китаї загинула 21 людина під час забігу на 100 км. Що стало причиною

В Китаї загинула 21 людина під час забігу на 100 км. Що стало причиною Reuters

Погодні умови суттєво вплинули на забіг спортсменів.

В Китаї під час ультрамарафону на 100 км загинула 21 людина. Про це повідомляє китайське видання Xinhua.

Забіг у Китаї відбувся у північнозахідній частині країни, в провінції Ганьсу. Учасникам необхідно подолати 100 кілометрів гірської місцевості.

Старт ультрамарафону розпочався у суботу, 22 травня, у ньому взяли участь 172 бігуни. Проте через кілька годин після початку забігу погода різко погіршилася: розпочався дощ із градом, а температура повітря суттєво знизилася - до +6 градусів.

На момент погіршення температури учасники подолали дистанцію від 20 до 31 км. Проте далі бігти не могли - погіршення погодних умов суттєво ускладнило продовження забігу.

Після того, як частина учасників зникла без вісті, організатори ультрамарафону повідомили, що забіг призупинено, і розпочали рятувальну операцію. Їй завадили зсув ґрунту, який відбувся через дощ, а також особливість маршруту - рятувальні автомобілі могли подолати лише перші 24 км.

China Xinhua NewsChina Xinhua News

У неділю, 23 травня, місцева влада повідомила про загибель 21 учасника ультрамарафону. Водночас, врятувати вдалося 151 бігуна - їх вдалося знайти і доставити у безпечне місце ще ввечері субботи.

"Я пробіг перші 2 км після того, як розпочався забіг, сподівався, що зігріюся. Проте проблема була у тому, що пробігши ці 2 кілометри, моє тіло все ще не зігрілося", - сказав один із учасників забігу.

За інформацією китайських ЗМІ, серед тих, хто загинув у результаті забігу - 31-річний спортсмен Лян Цзин, який неодноразово перемагав на дистанції з ультрамарафону та був володарем двох національних рекордів Китаю.

Серед тих, кого вдалося врятувати, вісім учасників отримали незначні травми. Їх доставили у лікарню, але їх стан оцінюється як стабільний.

Що відомо

  • Біг на 100 км є класичною дистанцією для ультрамарафону. Однак забіги на ньому відбуваються на шосе або ж на стадіоні.
  • Володарем світового рекорду у забігу на 100 км є британець Дон Річі, який пробіг цю дистанцію на стадіоні за 6:10:20 годин. Швидше за нього дистанцію пробіг японець Нао Кадзамі (6:09:14 годин), але його результат не було визнано як світовий рекорд.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейТрансляція ЧС з футзалу