У Конго "прокинувся" вулкан Ньїрангого, населення екстрено евакуюють

У Конго "прокинувся" вулкан Ньїрангого, населення екстрено евакуюють

У Конго "прокинувся" вулкан Ньїрангого, населення екстрено евакуюють
. Guillaume Chartrain / Twitter

Жителів міста Гома в Конго евакуюють через виверження вулкану Ньїрангого, який розташований неподалік населеного пункту.

Про це у Twitter повідомляє Міністерство зв'язку і ЗМІ Демократичної Республіки Конго (ДРК).

Виверження вулкану почалося 22 травня на кордоні ДРК і Руанди. Спочатку влада та рятувальні служби повідомили, що лава не несе загрози Гомі, де проживають близько 2 мільйонів осіб.

Згодом місцевий телеканал MNCTV CONGO повідомив, що лава вже досягла Мунігі – району міста Гома, спаливши на своєму шляху три села. Таокж вулканічні потоки досягли меж місцевого аеропорту. У зв’язку з цим місцева влада оголосила екстрену евакуацію населення.

У Конго "прокинувся" вулкан Ньїрангого, почалася евакуація людей
Business man / Twitter

Тим часом влада сусідньої Руанди відкрила кордон для біженців з Гоми. Їх розміщують у будівлях шкіл і храмів.

Вулкан Ньїрангого вважається одним із найактивніших у світі. Востаннє він вивергався у 2002 році, коли загинули 250 людей, ще 120 тисяч залишилися без даху над головою.

Що відомо

  • У березні в Ісландії сталося виверження вулкану Фаградальсф'ялл, який "спав" майже 900 років, з 1240-го року.
  • На початку березня на індонезійському острові Суматра активізувався вулкан Синабунг, який викинув хмару попелу на висоту близько 5 кілометрів.
  • Найбільший вулкан Європи Етна, розташований на італійському острові Сицилія, розпочав виверження.
  • 10 лютого вулкан Пакая у Гватемалі розпочав виверження та викинув в атмосферу стовп диму та попелу висотою три кілометри.
  • 27 січня на індонезійському острові Ява прокинувся вулкан Мерапі, який почав вивергати суміш із розпечених уламків гірських порід в радіусі 1,5 км.
  • У січні на Філіппінах за 50 кілометрів від столиці Маніли "прокинувся" вулкан Тааль та викинув у повітря величезну кількість попелу, що змусило владу оголосити евакуацію населення.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок