Україна виграла командний залік молодіжного чемпіонату Європи з жіночої боротьби Kadir Caliskan / UWW

Вісім медалей в активі українок.

Збірна України показала найкращий результат на молодіжному чемпіонаті Європи (до 23-х років) з жіночої боротьби. Українки фінішували на першому місці як у командному, так і в медальному заліках.

Усього на Євро проходили змагання в десяти вагових категоріях, у кожній з яких були розіграні комплекти нагород. За результатами змагань Україна здобула вісім медалей, чотири з яких - золоті.

Усі медалі України на молодіжному Євро-2021 з жіночої боротьби

• "Золото": Христина Зоряна Демко (до 55 кг), Аліна Акобія (до 57 кг), Тетяна Ріжко (до 62 кг), Оксана Чудик (до 68 кг)
  • "Срібло": Катерина Зелених (до 65 кг)
  • "Бронза": Лілія Маланчук (до 50 кг), Марія Винник (до 53 кг), Соломія Винник (до 59 кг)

Лише у вагових категоріях до 72 та 76 кг українки не завоювали медалей, у всіх інших - підіймалися на подіум.

Що цікаво, не так давно кілька українських борчинь виграли також нагороди дорослого чемпіонату Європи. Наприклад, Христина Зоряна Демко стала "бронзовою" на дорослому рівні, а Тетяна Ріжко - "срібною".

На молодіжному Євро українки показали найкращий результат у медальному заліку - єдина збірна, яка виграла більше трьох золотих нагород. Загалом на Євро на подіум підіймалися спортсменки з одинадцяти різних країн.

Молодіжне Євро-2021 з жіночої боротьби. Медальний залік

1. Україна - 4 "золото" + 1 "срібло" + 3 "бронза"
  2. Росія - 3+3+2
  3. Молдова - 2+0+0
  4. Польща - 1+2+4
  5. Туреччина - 0+2+3

Також українки стали найкращими у командному заліку - тут враховані найкращі результати країни у кожній окремій ваговій категорії. Перевага України над Росією, яка фінішувала другою склала відчутні 16 очок.