Обласний лікарсько-фізкультурний диспансер приєднали до Запорізької обласної клінічної лікарні

Обласний лікарсько-фізкультурний диспансер приєднали до Запорізької обласної клінічної лікарні

Обласний лікарсько-фізкультурний диспансер приєднали до Запорізької обласної клінічної лікарні

12 грудня 2019 року Запорізька обласна рада затвердила рішення щодо припинення комунальної установи «Обласний лікарсько-фізкультурний диспансер» шляхом приєднання до комунальної установи «Запорізька обласна клінічна лікарня». За плановим графіком медична установа, на обліку у котрій нині знаходиться близько 6 тисяч спортсменів різного віку, повинна завершити роботу у приміщенні по вулиці Гоголя, 61 до першого квітня.

Щодня обласний лікарсько-фізкультурний диспансер надає послуги обстеження, профілактичних оглядів і рекомендацій 30-40 спортсменам.

Ігор Ткалич, головний лікар комунальної установи «Обласний лікарсько-фізкультурний диспансер»

Ігор Ткалич, головний лікар комунальної установи «Обласний лікарсько-фізкультурний диспансер»

«Сьогодні були у нас спортсмени плавці-інваспорту. Вчора до нас приїжджали бердянські спортсмени у кількості 50 осіб. Спеціально, на автобусі, під керівництвом директора ДЮСШ у минулому видатної спортсменки Ірини Мащенко-Бірюк. Обстежили всіх спортсменів ми. Всі послуги, котрі надавались у нашому закладі, вони надавались безкоштовно. Що буде в обласній клінічній лікарні на поточний час я не можу надати вам інформацію, за відсутності такої», – розповів головний лікар комунальної установи «Обласний лікарсько-фізкультурний диспансер» Ігор Ткалич.

Під час присутності кореспондентів Суспільного у кабінеті лікувальної фізкультури курс реабілітації проходив чемпіон Паралімпійський ігор Ріо-де-Жанейро з настільного тенісу Максим Ніколенко. Майстер спорту міжнародного класу поспішав на потяг, але перед виїздом на календарний тур чемпіонату України, встиг виконати вправи за програмою відновлення травми коліна.

Максим Ніколенко, МСМК, чемпіон Паралімпійський ігор Ріо-де-Жанейро з настільного тенісу

Максим Ніколенко, МСМК, чемпіон Паралімпійський ігор Ріо-де-Жанейро з настільного тенісу

«Я бачу що ситуація доволі сумна, адже у цей Олімпійський рік нам як спортсменам потрібно надавати медичну допомогу, допомогу у плані консультації., тобто слідкувати професійно за нашим здоров’ям. Наразі бачу що влада скорочує фінансування на медицину і вважаю, що це доволі погано і це додає нам певних складнощів у підготовці до Паралімпійських ігор», - зазначив МСМК, чемпіон Паралімпійський ігор Ріо-де-Жанейро з настільного тенісу Максим Ніколенко.

Багаторічними пацієнтами диспансеру є визнані лідери запорізького спорту – стрибунка у воду Вікторія Кесар та дзюдоїст Станіслав Бондаренко.

Станіслав Бондаренко, МСМК з дзюдо

Станіслав Бондаренко, МСМК з дзюдо

«Це те місце, де ми виросли. В принципі всі спортсмени проходять обстеження двічі на рік, тому диспансер якоюсь мірою став для нас рідним. Поки важко робити певні висновки щодо подальшої долі спортивного диспансеру, подивимось, але мені здається всі прекрасно розуміють яку роль у підготовці кожного спортсмена відіграє якісний супровід медичних співробітників», - каже МСМК з дзюдо Станіслав Бондаренко.

«Напевно вже років 20 у цьому диспансері. Ті ж самі люди там до сих пір там працюють, все завжди влаштовувало, дуже гарні спеціалісти. ніколи не чула відмови. Ніколи!» - розповіла МСМК із стрибків у воду Вікторія Кесар.

Очільниця обласного управління молоді, спорту і фізичної культури ОДА Наталя Власова пояснює, що згідно у зв’язку з проведенням медичної реформи в Україні чинно-нормативним законодавством не передбачено збереження такого напрямку як «спортивна медицина». Проте рішення щодо збереження медичного супроводу місцевих спортсменів шукають.

Наталя Власова, начальниця управління молоді, фізичної культури та спорту ОДА

Наталя Власова, начальниця управління молоді, фізичної культури та спорту ОДА

«З 1 квітня наш фіздиспансер перестає фінансуватися і отримувати державну субвенцію медичну. В зв’язку із цим було прийняте рішення на рівні керівництво облдержадміністрації і обласної ради, що цей заклад для нас потрібний. І такі послуги також нам дуже потрібні, тому було вирішено приєднати до обласної клінічної лікарні. Ясно, що тепер ця послуга стає плата, у зв’язку із законодавством, на платній основі сьогодні всі спортсмени будуть мати право проходити і медогляд, і отримувати допуски, і обслуговувати всі спортивні заходи також сьогодні це буде робитися за певні кошти», – каже начальниця управління молоді, фізичної культури та спорту ОДА Наталя Власова.

За словами Наталі Власової на сьогодні в обласному бюджеті не передбачено коштів на обслуговування спортивних заходів.

1 квітня закінчується термін надання медичної субвенції для лікарняних комунальних закладів, тому всі вони повинні перейти до комунальних неприбуткових підприємств.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди