Шості змагання школярів із усного рахунку відбулися у Запоріжжі

Шості змагання школярів із усного рахунку відбулися у Запоріжжі

Шості змагання школярів із усного рахунку відбулися у Запоріжжі

Всеукраїнські змагання школярів із усного рахунку вшосте відбулись у Запоріжжі - на базі інституту післядипломної освіти. Конкурс проводиться у рамках естонського навчального проекту, в якому беруть участь учні 6-ти країн: трьох прибалтійських, Грузії, Словенії та України.

Змагання проводяться в 4 етапи. Позаду у конкурсантів шкільний та обласний етапи. Третій, загальнонаціональний, проводився на он-лайн платформі. Діти отримували завдання з додавання, віднімання, ділення та множення. Рахували усно, без допомоги будь-яких електронних засобів. Швидкість та правильність - оцінювалися балами. Той, хто набрав найбільшу кількість - став переможцем. Школярів розподілили на кілька номінацій від 1-го по 11-ий класи. Це переможці запорізьких, токмацьких, кам’янко-дніпровських, михайлівських, мелітопольських шкіл. Змагалися й дорослі – вчителі та батьки, їх, відповідно, називали сіньйорами та сіньоритами.

Ірина Сокол, доцент кафедри інформатики та інформаційних технологій Запорізького обласного інституту післядипломної освіти

Ірина Сокол, доцент кафедри інформатики та інформаційних технологій Запорізького обласного інституту післядипломної освіти

«В учасників з’являються якісь рівняння, наприклад, 2+2. І вони швидко повинні набрати відповідь, натиснути окей, але рівняння ускладнюються. Тобто там є майданчик із 5-ти різних рівнів. У нас 14 учасників, які показали найкращий результат у Запорізькій області. І зараз вони змагаються з Усією Україною за можливість представляти українську команду на міжнародних рівнях. В цьому році міжнародні змагання відбуватимуться у Латвії 2 травня», - розказала доцент кафедри інформатики та інформаційних технологій Запорізького обласного інституту післядипломної освіти Ірина Сокол.

У змаганнях вп’яте взяв участь учень 7-го класу запорізької гімназії №28 Микита Сапронов, котрий неодноразово отримував призові місця. Аби досягти таких успіхів, хлопчик тренується щоденно не менше години, - каже мати школяра.

Юлія Сапронова, мати Микити

Юлія Сапронова, мати Микити

«Щоденно–щоденно і за принципом ускладнення завдань. Сьогодні рахуємо у межах від 23-х до 26-ти тисяч. 26600 – його особистий рекорд. Тобто тут, як у спорті, без тренувань нічого не вийде. Більше того, на всіх змаганнях ми – зі своєю мишкою. Це та мишка, до якої він звик, звик до її величини, її руху. Все це має значення», - каже мати Микити Юлія Сапронова.

У результаті змагань, в категорії «Учні 7-11-х класів» Микита Сапронов посів друге місце.

Микита Сапронов, учень Запорізької гімназії №28

Микита Сапронов, учень Запорізької гімназії №28

«Важкими були завдання з ділення. Ділив шестирозрядні з нулями на трьох розрядні з нулями», - розказав учень Запорізької гімназії №28 Микита Сапронов.

Разом із Микитою Сапроновим до 4-го міжнародного етапу конкурсу готуватимуться й Анастасія Лисенко, учениця Запорізького багатопрофільного ліцею №62, та Олена Циммерман, вчителька цього ж навчального закладу, котрі, також, показали високі результати. Загалом, до Латвії у травні відправиться українська збірна у складі 28 учнів та вчителів.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди