У Парижі почали збір коштів на реконструкцію гаргуйлів Нотр-Дам, які постраждали внаслідок пожежі

У Парижі почали збір коштів на реконструкцію гаргуйлів Нотр-Дам, які постраждали внаслідок пожежі

У Парижі почали збір коштів на реконструкцію гаргуйлів Нотр-Дам, які постраждали внаслідок пожежі

У Парижі почали збір коштів на реконструкцію окремих творів мистецтва, пошкоджених під час пожежі в 2019 році. Організація Friends of Notre Dame de Paris почала краудфандинг для усіх, хто вболіває за відновлення собору. Про це повідомляє видання Artnet.

Проєкт дозволяє громадськості пожертвувати на спонсорство окремих артефактів пам‘ятки. На сьогодні повністю профінансовані 10 творів мистецтва – скульптури обійшлися приблизно в $10 тис. за кожну.

Проєкт почав розвиватися дуже стрімко, оскільки не лише парижани, а також шанувальники міста хочуть підтримати відновлення собору.

Одразу після пожежі найзаможніші люди Франції обіцяли підтримати проєкт реконструкції, проте обіцянки досі не виконали. Натомість Friends of Notre Dame de Paris зосередила свої зусилля на менших донорах — від початку збору на відновлення собору пожертвували 46 000 людей та 60 підприємств на суму понад $39 млн.

У Парижі почали збір коштів на реконструкцію гаргуйль Нотр-Дам, які постраждали внаслідок пожежі

Компанія Friends of Notre Dame заснована у 2017 році та спочатку підтримувала проєкт реставрації собору меншого масштабу. Після пожежі організація стала відповідальною за допомогу у фінансуванні масштабних відновних робіт.

Ви можете переглянути всі об'єкти, які потребують відновлення, на сайті, де артефакти представлені як "шматочки головоломки".

Що відомо

  • Ввечері 15 квітня 2019 року у соборі Паризької Богоматері спалахнув вогонь. Це сталося у верхній частині, де проводились ремонтні роботи. Вогонь швидко охопив значну частину покрівлі заставленої риштованнями будівлі.
  • Під час пожежі обвалилася центральна частина покрівлі разом зі шпилем посередині. Шпиль був 93 метри заввишки.
  • Згодом вогонь перекинувся й на одну з башт західного фасаду, але пожежниками вдалося загасити його в зародку.
  • Загалом до гасіння пожежі були залучені десятки одиниць спецтехніки та близько 400 пожежників. Пожежні гелікоптери не застосовували, бо ті скидають одразу тонни води, що може завдати не меншої шкоди будівлі, ніж сам вогонь.
  • Проте рятувальникам вдалося врятувати значну частину культурних цінностей, у тому числі унікальні картини та статуї.
  • У соборі Нотр-Дам де Парі відновили ремонтні роботи, які були зупинені через коронавірус. 27 квітня робітники почали переобладнувати будмайданчик, аби зробити його захищеним від вірусу.
  • У липні 2020 року президент Франції Еммануель Макрон заявив, що шпиль Нотр-Даму відновлять за готичним дизайном XIX століття.
  • Попри те, що реставрація Собору Паризької Богоматері ще не розпочалася, його відкриття заплановане на 2024 рік. Наразі тривають підготовчі роботи, а сам собор 15 квітня планує відвідати президент Франції Еммануель Макрон.
  • 18 травня 2021 року префектура Парижа оголосила, що тимчасово закриє площу перед зруйнованим вогнем собором Нотр-Дам через "концентрації свинцевого пилу вище звичайного рівня для Парижа".

Читайте також

Два роки після пожежі: як проходить реставрація Нотр-Дам де Парі

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше