У Запоріжжі завершують облаштування Менонітського меморіалу

У Запоріжжі завершують облаштування Менонітського меморіалу

У Запоріжжі завершують облаштування Менонітського меморіалу

На острові Хортиця завершується монтаж надгробків Менонітського меморіалу. Вже встановлено фрагменти 13-ти пам’яток із 15-ти запланованих.

З реставраційного цеху національного заповідника “Хортиця” на територію майбутнього меморіального комплексу їх транспортують за допомогою будівельного крана. 21 травня сюди доправили 4 фрагменти надгробків.

меноніти

Старший науковий співробітник НЗ "Хортиця" Максим Штатський розповідає, що деякі з пам’ятників мають чотири частини, які встановлювали по черзі, оскільки кожна частина має бути закріплена для уникнення подальшого зсуву, вандалізму тощо.

"Сам проєкт створювався кількома фахівцями. Базовий ескіз нам надав наш директор Максим Остапенко. Він створив модель, яка є основною для цього пам’ятника. Потім попросили наших канадських колег втілити це в 3-D моделі", каже Максим Штатський.

меноніти

Нагадаємо: будівництво Меморіалу менонітських пам’яток на острові Хортиця розпочалось цьогоріч у березні. Тут встановлюють 15 об’єктів, знайдених співробітниками заповідника на Верхній Хортиці. Найстаріший із них датований 1793-ім роком. Лапідарій створюють у рамках спільного українсько-канадського проєкту зі збереження менонітської спадщини. До співпраці з запорізькими науковцями долучились нащадки саме тих жителів колонії “Хортиця”, імена яких згадані у написах на надгробках.

"Анна Нібур, ось такий, бачите, постамент. Сюди додамо ще дві конструкції, які завершать цей пам’ятник. У далекому правому кутку — лікар Шеленберг, цікава особистість, був першим фаховим лікарем і 40 років пропрацював у колонії “Хортиця”. А ось там, у далекому лівому кутку — Генріх Епп, він був пастором, вчителем, головою колонії і таке інше", розповідає Максим Штатський.

меноніти

Для огляду відвідувачів Меморіал планують відкрити вже наступного місяця. Максим Штатський не виключає, що у майбутньому лапідарій може розширюватися, адже в реставраційному цеху зберігається понад 200 менонітських пам’яток.

Читайте також: Оглядові вежі та курені для ночівлі: як модернізувати заповідник "Хортиця"
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди