У Запоріжжі інваліда позбавили роботи

У Запоріжжі інваліда позбавили роботи

У Запоріжжі інваліда позбавили роботи

Запоріжець Андрій Голуб влаштувався на Запорізький титано-магнієвий комбінат у листопаді 2019 року. Вже за три місяці роботи його звільнили. Чоловік має третю групу інвалідності через надбану внаслідок удару по голові епілепсію. Рішення про звільнення на підприємстві аргументували тим, що він не пройшов випробувальний термін.

Андрій Голуб, колишній працівник Запорізького титано-магнієвого комбінату

Андрій Голуб, колишній працівник Запорізького титано-магнієвого комбінату

«Четвертого листопада вийшов на роботу. Відпрацював три місяці. Рівно за три місяці мене звільнили. В основному це пов’язано з моєю хворобою. З усією роботою я справлявся, все було в порядку, всі, хто зі мною працював, були задоволені. Були не проти, щоб я залишався і продовжував працювати. Був слюсарем-інструментальником – видавав інструменти та приймав ввечері», - каже колишній працівник Запорізького титано-магнієвого комбінату Андрій Голуб.

За словами чоловіка, він під час працевлаштування на комбінат про свою хворобу повідомив. Звільнили його третього лютого цього року. Андрій Голуб каже, що просто поставили перед фактом.

«Все це написано у мене в картці, є всі записи. Безпосередньо з відділу кадрів, мене направили на комісію, вже знали діагноз. Після мене прийшов новий керівник і вирішив, що зі мною не варто працювати. Вранці я перевдягнувся, прийшов на п’ятихвилинку, вона закінчилась і потім мені кажуть: «Твої документи вже готові, може переодягатись назад. Забирай документи». І в той же день мені їх віддали на руки», - каже колишній працівник Запорізького титано-магнієвого комбінату Андрій Голуб.

Дружина звільненого Наталя Голуб каже, що їхня родина має двох дітей і тепер вирішення фінансових питань ляже лише на її плечі.

Наталя Голуб, дружина колишнього працівника Запорізького титано-магнієвого комбіната

Наталя Голуб, дружина колишнього працівника Запорізького титано-магнієвого комбіната

«3 лютого завершився, як вони сказали випробувальний термін, його звільнили. Коли він влаштовувався на роботу, він приніс документи, котрі йому дали на заводі для проходження комісії, то там було конкретно написано «прийняти на роботу з випробувальним терміном – 3 місяці». І був окремий бланк, на котрому вписувалися результати медичної комісії, де було написано: «місце адаптоване для роботи людини з інвалідністю». Але виходить зовсім інше. Так, йому стало погано, у нього був приступ 26 грудня, його відправили до лікарні, він пролікувався. Він пролежав там п’ять днів, його прокапали, виписали з нормальним результатом. Жодних явних змін не було. Це нормальна ситуація в його лікуванні. Він нормально приходив працював, виконував свою роботу. Він навів порядок в інструментальній. Його робота полягала у тому, щоб видавати вранці інструменти, а вкінці робочого дня ці інструменти приймати. Немає жодних небезпечних умов праці. Це найголовніша вимога для нього. Я спілкувалась з начальником цеху, він мені конкретно сказав: «ну, у нього закінчився випробувальний термін, тому ми його звільняємо». Зараз прийшов молодий, амбіційний начальник, який після цього випадку, коли у чоловіка був приступ, він пред’явив йому претензію: «Чому ти мені не сказав?». Але я так розумію, що людина, яка приходить на посаду начальника цеху, приймає цех у колишнього керівника, має поцікавитись, хто у нього працює. І хоча б ознайомитись з особовими справами працівників. Працівники не мають приходити і звітувати, хто вони такі», - розповіла дружина колишнього працівника Запорізького титано-магнієвого комбіната Наталя Голуб.

У Запоріжжі інваліда позбавили роботи

У Запоріжжі інваліда позбавили роботи

Про діагноз працівник не повідомив. Про це у коментарі кореспондентам Суспільного телефоном зазначив начальник 23-го цеху Запорізького титано-магнієвого комбінату Олексій Домків:

- «Він приховав свою хворобу. Вона була відображена лише в його лікарняній картці. Про це не знав ні його майстер, ні я, як керівник. Коли з ним стався перший приступ на заводі, лише після цього дізнались. На медкомісії так, знали і в картці у медсестри є запис, що він допущений до такої роботи, до такої посади. Але коли стається приступ у людини і всі люди це бачать, мої робочі і я на очі, то це не дуже приємно. Повірте, коли йде піна з роту і тому подібне. Я просто не хочу брати на себе таку відповідальність. Другий випадок стався, коли він звільнявся. І він двічі потраплявся на прохідній з перегаром. Це теж не менш важливо. Договір був з випробувальним терміном на три місяці. Він був на випробувальному терміні і за два тижні, коли у нього стався приступ і він вийшов з лікарні, я його попередив: «Дивись сам, ти мені не підходиш, чи пиши за власним бажанням, чи чекай, коли закінчиться випробувальний термін, я тебе просто звільню, як того, хто не пройшов випробувальний термін». Моя позиція – те, що у цієї людини посада – інструментальник. Він сидить в окремому приміщенні де стелажі з інструментом. Сам сидить. В побутовому корпусі. Тобто, до нього заходять лише зранку, в обід, якщо потрібен якийсь інструмент та ввечері віддають. Тобто, посеред дня його ніхто не контролює: як у нього самопочуття і тому подібне. З цієї позиції, що якщо раптом у нього станеться приступ і він потягне за стелаж, він може на себе всі інструменти звалити. Розумієте, і може бути летальний кінець. Так само може бути летальний випадок по його хворобі. Я цього не виключаю. Це якщо йому вчасно не нададуть допомогу, тобто нікого поряд немає. І я просто не хочу брати на себе відповідальність, як керівник.

Іван Шумейко, адвокат

Іван Шумейко, адвокат

Оформлення особи з інвалідністю з випробувальним терміном – порушення трудового законодавства, каже адвокат Іван Шумейко:

«Дані правовідносини, вони врегульовані законом «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». Окрім того, це Кодекс законів про працю та інше трудове законодавство. Законом заборонено встановлювати випробувальний термін для осіб з інвалідністю. Чітка норма Кодексу законів про працю. Крім того, щодо інших пільг – заборонено залучати осіб з інвалідністю до роботи в нічний час, окрім, як за їхньою згодою та якщо це дозволено медичними показаннями. Перш за все тут залежить від того, чи знав роботодавець, що дана особа з інвалідністю. Тобто, якщо особа доведе, що при поданні документів для працевлаштування, було доведено до відома роботодавця факт інвалідності. Тобто, надано відповідні документи. При цьому, якщо особа доведе, що медичні, за медичними показаннями їй ця робота була дозволена. То в даному випадку дійсно може мати місце порушення вимог чинного законодавства. Стосовно випробувального терміну, оскільки закон не дозволяє встановлювати випробувальний термін до особи з інвалідністю».

За словами адвоката, якщо особу вже звільнили, рішення працедавця можна оскаржити лише в судовому порядку не пізніше місяця з моменту звільнення.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди