Президент Marvel Studios визнав помилкою "відбілювання" героя Тільди Свінтон у "Докторі Стренджі"

Президент Marvel Studios визнав помилкою "відбілювання" героя Тільди Свінтон у "Докторі Стренджі"

Президент Marvel Studios визнав помилкою "відбілювання" героя Тільди Свінтон у "Докторі Стренджі"

Президент Marvel Studios Кевін Файгі поділився, що жалкує про вайтвошингце явище, при якому, як правило, героїв, які є представниками етнічних меншин, грають білі актори., пов’язаний із роллю Тільди Свінтон у фільмі "Доктор Стрендж", де акторка зіграла Старійшину. У коміксах його традиційно зображували як мудреця азійського походження. Про це повідомляють Variety.

"Доктор Стрендж" – це американський супергеройський фільм, який вийшов на екрани восени 2016 року, який розповідає про геніального хірурга Стівена Стренджа, який звертається до магії в надії вилікуватися від завданих автомобільною аварією травм. У головних ролях: Бенедікт Камбербетч, Мадс Мікельсен і Тільда Свінтон. Продюсером стрічки виступив сам президент Marvel Studios Кевін Файгі.

Вже після виходу стрічки глядачі почали критикувати кіностудію за каст Тільди Свінтон на роль Старійшини, який у коміксах був зображений як мудрець азійського походження. Натомість Marvel опублікували заяву, зазначивши, що акторка "зображує унікального та складного персонажа разом із нашим дуже різноманітним складом".

Проте 19 травня у виданні Men`s Health вийшо інтерв'ю з президентом Marvel Studios, в якому він визнав, що студія могла впоратися з ситуацією інакше, а саме – обрати азійського актора.

"Ми думали, що такі розумні й такі передові. Ми не хотіли бути банальними й зображувати старого мудреця. Але це був дзвінок для пробудження: хіба не можна було не бути банальними і водночас обрати азійського актора? Звичайно, так", – сказав Файгі.

Режисер фільму Скотт Дерріксон та актор Бенедикт Вонґ вступилися за кастинг Свінтон, водночас інші азійські актори в касті розкритикували вибір.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше