ФІФА знала про створення Суперліги ще до офіційного оголошення. І навіть була готова її підтримати

ФІФА знала про створення Суперліги ще до офіційного оголошення. І навіть була готова її підтримати

ЗМІ
ФІФА знала про створення Суперліги ще до офіційного оголошення. І навіть була готова її підтримати AP

Проте у підсумку стала на бік УЄФА.

Президент ФІФА Джанні Інфантіно сприяв процесу створення проєкту футбольної Суперліги, який мав би стати альтернативою єврокубковим змаганням під егідою УЄФА. Про це повідомляє The New York Times.

Видання отримало у розпорядження копії документів, у яких зазначається, що засновники Суперліги мали досягти домовленності з організацією, яка фігурує під кодовою назвою "W01". The New York Times зазначає, що цієї організацією є саме ФІФА, а домовленість, яку намагалися досягнути, була важливою умовою для початку створення Суперліги.

У ФІФА відмовилися надавати відповіді на питання щодо участі Інфантіно у перемовинах із засновниками Суперліги. Натомість організація зіслалася на попередні заяви президента ФІФА, у яких він наголошує на підтримці УЄФА.

Що відомо про перемовини ФІФА та засновників Суперліги?

Перемовини представників Суперліги та ФІФА розпочалися у 2019 році. Очолила їх група A22 - консорціум радників, які представляли двох бізнесменів - Анаса Лаграрі, який має близькі зв'язки із президентом "Реала" Флорентіно Пересом, та Джона Ханом. Вони проводили зустрічі з найближчим оточенням Інфантіно, зокрема із заступником генерального секретаря організації Маттіасом Графстрьомом.

На одній з цих зустрічей представники Суперліги запропонували ФІФА угоду: підтримка їхнього проєкту в обмін на згоду щорічно делегувати учасників на клубний чемпіонат світу з футболу. Крім цього, вони погодилися відмовитися від виплат за участь у клубному чемпіонаті світу, завдяки чому ФІФА змогла б компенсувати 1 млрд доларів.

У середині 2020-го радники A22 говорили клубам, що ФІФА була на їхньому боці та була відкрита для створення нової європейської ліги. Проте офіційно про це вони повідомити не могли, оскільки в інакшому випадку їм загрожував позов за розголошення інформації. А лідери ФІФА зазначали, що не готові його підтримувати до того часу, як не почують конкретику щодо того, як він виглядатиме.

Попри інформацію радників ФІФА, клуби-засновники напряму зв'язувалися із представниками футбольної організації. Однак відповідь ФІФА була такою ж: якщо проєкт буде складений необхідним чином, його підтримають.

Публічно президент ФІФА висловив підтримку УЄФА у конфлікті із Суперлігою. Проте перед тим, як стати на бік європейської організації, Інфантіно отримав інформацію від засновників Суперліги щодо створення проєкту і навіть брав участь у перемовинах - клуби хотіли отримати підтримку від ФІФА.

Що відбулося далі?

  • Прогрес у перемовинах між представниками Суперліги та ФІФА сприяв знаходженню інвестора - американський інвестиційний банк JPMorgan ще у січні 2021-го погодився фінансувати проєкт.
  • Президент УЄФА Александр Чеферін провів зустріч із Інфантіно щодо участі ФІФА у проєкті. Той запевнив його, що не бере у цьому участі.
  • 21 січня 2021-го. Заява ФІФА, у якій зазначається, що організація не буде підтримувати жоден закритий футбольний проєкт. Проте Суперліга не мала бути такою, оскільки щороку запрошувала б п'ять нових клубів до складу учасників.
  • Засновники Суперліги вирішили продовжити процес створення проєкту, оскільки ФІФА у своєму формулюванні "давала їм лазівку" для цього.
  • 18 квітня 2021-го. Оголошення про створення Суперліги.
  • 21 квітня 2021-го. Суперліга розформована, дев'ять із 12 учасників її покинули.

Останні події, пов'язані з Суперлігою: що відомо

  • 2 травня. Вболівальники МЮ прорвалися на стадіон і зірвали проведення матчу проти "Ліверпуля".
Читайте також: Чому вболівальники зірвали матч МЮ - "Ліверпуль"? Пояснення учасника акції протесту
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів