У театрі ляльок у Полтаві має запрацювати нова протипожежна система

У театрі ляльок у Полтаві має запрацювати нова протипожежна система

У театрі ляльок у Полтаві має запрацювати нова протипожежна система UA Полтава

До кінця квітня в обласному театрі ляльок має повністю запрацювати нова автоматична протипожежна система. Тут мають дообладнати систему димовидалення, а також встановити протипожежні двері. Про це розповів начальник сектору контролю рятувальників Полтавщини Анатолій Стадніченко. За його словами, ці недоліки виявили інспектори під час перевірки протипожежної системи. Якщо за три місяці їх не виправлять, то театр заплатить штраф.

Наприкінці грудня минулого року в обласному театрі ляльок частково замінили система пожежогасіння на нову – автоматичну. До цього була ручна. Вона працювала понад 30 років, від коли театр переїхав до нового приміщення. Інженер з пожежної безпеки театру ляльок Валентин Мисак говорить:

"Якщо у театрі щось загориться, система автоматично спрацьовує. Черговий це бачить, бо працює ще й сигналізація. В автоматичному режимі локалізує ділянку на сцені від подальшого загоряння".

Заступниця директорки театру ляльок Людмила Демченко додає:

"1983 ми перейшли у приміщення, де зараз перебуваємо. У театрі працює 74 людини. За 2019 рік театр відвідало майже 80 тисяч дітей. Показали майже 380 вистав".

Заміну старої протипожежної системи у театрі ініціював обласний Департамент будівництва ще у вересні 2016-го. Тоді замовив капітальний ремонт водної системи, яка є частиною всієї протипожежної системи. Спершу угоду уклали із приватною фірмою "Сатурн-Еліт".

Автоматична водна система пожежогасінняUA Полтава

Автоматична водна система пожежогасіння

На роботи виділили майже 427 тисяч гривень із обласного бюджету. А через чотири місяці новий договір на майже 300 тисяч гривень укладають із підприємством "Марк Строй". За дев’ять місяців – у вересні 2019-го – із тим же підприємством підписують ще один договір на коригування. Загалом на ремонт водної протипожежної системи у театрі ляльок витратили понад 1 мільйон 123 тисячі гривень. Тимчасово виконуючий обов'язки директора обласного Департаменту будівництва Олександр Слободян відповів:

"2017 року роботи не завершили, у зв’язку з невиконанням генпідрядною організацією "Сатурн-Еліт" договірних умов. Окрім того, відповідно до розробленої у 2016 році проектно-кошторисної документації, передбачався ремонт частини насосного обладнання та запірної арматури. Однак під час робіт виявили, що дане обладнання не можливо відремонтувати і необхідна його заміна на нове. У 2018 році перераховано кошторис з урахуванням необхідних змін. У зв’язку з чим необхідно було довиділити 700 тисяч гривень. У 2019 році кошти виділили, виконали корегування проектно-кошторисної документації, отримали позитивний експертний звіт та виконали роботи у повному обсязі".

Нині вода до театру надходить з двох труб.

Трубопроводи у театрі ляльокUA Полтава

Трубопроводи у театрі ляльок

Раніше – з однієї, каже інженер з пожежної безпеки театру ляльок Валентин Мисак:

Раніше водопостачання до нашого театру надходило з вулиці Куйбешева. Але вона відпрацювала своє і не відповідала технічним умовам. Було прийнято рішення прокласти нову трубу. Ще додатково зроблено водовідведення з вулиці Пушкіна.

Нову систему перевірили інспектори обласного управління із надзвичайних ситуацій. Виявили порушення. Начальник сектору контролю рятувальників Полтавщини Анатолій Стадніченко говорить:

"Залишилися невстановлені протипожежні двері. Вони є в наявності, але ще не змонтовані. Також не завершені роботи щодо влаштування системи димовидалення. Клапани встановлено, але вони працюють в ручному режимі. Їх потрібно поєднати із системою пожежогасіння та сигналізацією, щоб вони працювали в автоматичному режимі".

Датчики протипожежної системиUA Полтава

Датчики протипожежної системи

За словами Анатолія Стадніченка, зробити це у театрі мають до 30 квітня. У разі невиконання – платитимуть штраф. Нині він становить від 34 до 170 гривень.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди