Уряд Мальдів заявив, що країна може зникнути до кінця століття через зміни клімату

Уряд Мальдів заявив, що країна може зникнути до кінця століття через зміни клімату

Уряд Мальдів заявив, що країна може зникнути до кінця століття через зміни клімату
CNN

Уряд Мальдівської республіки заявив, що острови можуть зникнути до кінця XXI століття через зміни клімату.

"Зміна клімату — реальна, і ми найбільш вразлива країна у світі. Для нас немає "вищого ґрунту". Є тільки ми, наші острови й море", — заявила міністерка навколишнього середовища, зміни клімату і технологій країни Амінат Шауна, передає CNBC.

Вона зазначила, що за чинних темпів екологічних втрат Мальдіви не виживуть, оскільки наразі 80% з 1 190 островів країни тільки на 1 метр перевищує рівень моря, тому їм усім загрожує підвищення рівня океану.

Міністерка також повідомила, що вже зараз на 90 % островів архіпелагу фіксуються підтоплення, а ерозія берегової лінії — на рівні 97%.

"Наш дохід, наше харчування та наше виживання залежать від того, як ми сьогодні розв'язуємо ці проблеми. Майбутнє нашої країни, майбутнє наших людей, майбутнє нашої культури — все залежить від наших сьогоднішніх дій", — відзначила Шауна.

Для зменшення впливу змін клімату країна вже запровадила інструменти захисту прибережної зони та програми для підвищення стійкості громад. Окрім того, країна планує досягти нульових показників до 2030 року.

Що відомо

  • Від атлантичного узбережжя Антарктиди відколовся айсберг площею 4320 квадратних кілометрів. Він є найбільшим з айсбергів, що нині існують у світі.
  • На початку березня NASA показало супутникові знімки айсберга А-74, який раніше відколовся від льодового шельфу Брант в Антарктичному регіоні.
  • Наприкінці лютого в Антарктиді від шельфового льодовика Бранта відколовся айсберг площею 1270 квадратних кілометрів і товщиною 150 метрів. На вказаному льодовику розташована британська дослідницька станція Halley.
  • У жовтні 2019 року від Антарктиди відколовся айсберг вагою 315 мільярдів тонн.
  • Один з найбільших айсбергів у світі з назвою "А68а" розколовся на шляху до зіткнення з островом Південна Джорджія у південній Атлантиці.
  • Всесвітня організація охорони здоров’я назвала кліматичну кризу однією з глобальних проблем, яка щорічно вбиває близько семи мільйонів людей.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок