Суд обрав запобіжні заходи харківським поліцейським, підозрюваним у перевищенні повноважень

Суд обрав запобіжні заходи харківським поліцейським, підозрюваним у перевищенні повноважень

Суд обрав запобіжні заходи харківським поліцейським, підозрюваним у перевищенні повноважень
Суспільне Харків

Колишні оперуповноважені Московського відділу поліції, яких підозрюють у побитті та залякуванні двох людей, перебуватимуть на час слідства на волі. Вони заперечують провину.

Обрати для поліцейських запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання у Ленінському райсуді Харкова просив прокурор Дмитро Кожушок.

"Прошу задовольнити клопотання та застосувати до підозрюваного запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. Покласти на підозрюваного обов'язки не відлучатися з міста Харкова без дозволу слідчого, прокурора або суду, утримуватися від спілкування зі свідками і потерпілими", — зачитав Кожушок.

За даними слідства, 2 квітня 2020 року силовики стояли біля одного з будинків та "перевіряли інформацію про причетність громадян до незаконного обігу наркотиків". Силовики підійшли до жінки, щоб з'ясувати, чому вона перебуває на вулиці. При цьому ніхто з них не представився та не показав посвідчення, встановили слідчі. За даними розслідування, вони затягнули жінку до машини і побили її чоловіка, який за неї вступився.

Адвокат одного з підозрюваних Іван Мельник назвав підозру необґрунтованою.

"Є докази, які спростовують вчинення кримінального правопорушення нашим підзахисним. І те, що ці дії, які йому наразі інкримінуються, вони були правомірними та були вчинені в рамках закону про Національну поліцію України... Є висновок за фактом проведення службового розслідування з цього приводу — подія відбулась рік тому ", — сказав Мельник.

"Наші підзахисні після цих подій викликали на місце групу, рапортом доповіли своєму керівництву, що застосували кайданки, фізичну силу. З цього приводу було призначене службове розслідування, воно було проведено комісією у складі п'ятьох людей. Вони не визнали жодних порушень наших підзахисних", — заявив адвокат.

Він назвав поліцейських "добросовісними, а не перевертнями в погонах", а потерпілого чоловіка — судимого за зберігання наркотиків.

Як повідомив речник прокуратури Харківщини Дмитро Чубенко, запобіжні заходи у вигляді особистого зобов'язання обрали усім чотирьом підозрюваним.

Що відомо

На початок