Ексклюзивно
Вісім медалей на одному Євро. Як 19-річна Федіна встановила рекорд України за кількістю нагород Ukrainian synchronized swimming

Ексклюзивне інтерв'ю Марти Федіної Суспільне Спорт.

Авторка: Діана Михайлик

Збірна України провела надуспішне Євро з артистичного плавання у рамках Євро-2021 з водних видів спорту. Українки оновили кілька рекордів у артистичному плаванні та показала найкращий результат за всю історію виступів. Вісім нагород, серед яких чотири були золотими - до цього часу Україна не вигравала більше одного "золота" на Євро.

Абсолютний рекорд України встановила Марта Федіна. Вона стала першою українкою в історії, яка виграла вісім медалей на одному Євро.

19-річна харків'янка здобула медаль у кожній із дисциплін, у якій брала участь - по дві нагороди в соло, дуеті, команді і по одній у комбінації та хайлайті. Вона ж, відповідно, стала 4-разовою чемпіонкою Євро-2021.

Для Федіної Євро у Будапешті став лише другим в історії. До цього у неї в активі була лише одна медаль на рівні чемпіонатів Європи - "золото" у комбінації в 2018 році.

В інтерв'ю Суспільне Спорт Марта Федіна оцінила свій виступ на чемпіонаті Європи. За її словами, вона дуже непокоїлася щодо тієї кількості програм, яку мала показати, але після кожної медалі цей страх зникав.

А у відповідь на запитання, чи не складно їй було, харків'янка віджартувалася: "Вісім медалей - це для шиї, звісно, важко".

"Коли задумаєшся: 8 програм - як це багато. Як нічого не переплутати, не забути. Але щодня програми змінюються і ти наче з новими силами виходиш і абсолютно про це не думаєш. А коли щовечора повертаєшся додому з медаллю, то розумієш, як можна було взагалі думати про щось погане. Усе забувається вмить".

Федіна зазначила, що найбільш важливими для неї стали "золото" у одиночому виступі та команді.

"Найцінніші [медалі], мабуть, це соло і у довгій групі, тому що вперше. В комбінації ми вже виступали, а в хайлайті ми - чемпіони світу. А от найважче якраз було соло і довга група".

Євро - це перший великий міжнародний турнір з артистичного плавання з початку пандемії коронавірусу. Під час змагань спортсменки повинні були перебувати у масці і, за словами Федіної, це було дуже незручно.

"Ми чудово себе почували на змаганнях, звісно, оці нові обмеження, завжди в масках - трішки не дуже. Тільки, коли стрибаєш у воду, викидаєш її, але потім одразу одягаєш її. Але і так добре, адже два роки не були на змаганнях, тому були раді. Підготовка проходила добре, тому що басейн був пустим через локдаун".

Першу медаль Федіна разом із Анастасією Савчук могла здобути у перший день змагань. Однак результати фіналу анулювали, а повторний виступ перенесли на інший день. Це сталося, бо в організаторів змагань виникли проблеми зі звуком, які були зафіксовані лише під час виступу збірної Великої Британії - 12-ї у старт-листі.

"Спочатку ми дуже засмутилися. "Ні, ні, тільки не це". Адже ти налаштовуєшся один раз, а весь тиждень розплановано заздалегідь, тому жахливі відчуття, але Світлана Борисівна [Саїдова] до нас підійшла і скащала, що це навпаки дуже добре - ми ще допрацюємо, виправимо щось і покажемо свій найкращий варіант. Дійсно, так і вийшло, потім ми навіть зраділи".

Марта Федіна: що про неї відомо

• Першу нагороду на континентальній першості вона здобула у 16 років - Євро в Глазго ("золото", комбінація).
  • У 2019 році Федіна виступила на чемпіонаті світу, здобувши чотири бронзові нагороди - у дуеті та команді.
  • Загалом на рахунку Федіної 13 нагород, п'ять - золотих. Крім "золота" у комбінації у 2018 році, вона вигравала змагання у одиночному виступі (технічна програма), команді (довільна), а також у комбінації та хайлайті.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейТрансляція ЧС з футзалу