Ексчемпіон України з хокею "Беркут" подав заявку на участь у чемпіонаті. Її поки не можуть прийняти

Ексчемпіон України з хокею "Беркут" подав заявку на участь у чемпіонаті. Її поки не можуть прийняти

Ексчемпіон України з хокею "Беркут" подав заявку на участь у чемпіонаті. Її поки не можуть прийняти АХЛ

Змагатися київська команда хоче саме у турнірі під егідою федерації.

Колишній чемпіон України з хокею "Беркут" уперше за вісім років планує взяти участь у чемпіонаті. Про це повідомила Федерація хокею України.

"Беркут" виступав у вищій лізі чемпіонату України з хокею до 2013 року. Проте після цього команда була розформована і виступала лише на аматорському рівні.

Тепер "Беркут" планує повернутися до виступів у чемпіонат України. Клуб подав заявку на участь у турнірі. Але поки що ФХУ не може її прийняти.

Що трапилося?

В квітні Українська хокейна ліга, яку федерація позбавила права на проведення чемпіонату з наступного сезону, подала позов проти неї у Господарський суд. Приводом для цього став розрив угоди між організаціями щодо прав на проведення турніру.

Федерація вирішила проводити чемпіонат самостійно і розпочала прийом клубів. Проте 17 травня в УХЛ повідомили, що суд ухвалив рішення тимчасово позбавити федерацію права на прийом заявок клубів на участь у наступному розіграші чемпіонату.

Читайте також: Два чемпіонати України з хокею? Федерація оголосила про прийом заявок на участь у турнірі

До заборони ФХУ вже встигла отримати першу заявку на участь у турнірі під її егідою - відповідні документи підготував бронзовий призер попереднього чемпіонату "Кременчук". Проте на час дії заборони (перше судове слухання по позову УХЛ відбудеться 25 травня) прийняти заявку та підписати договір федерація не має права.

Попри те, що федерація позбавила УХЛ права на проведення турніру, ще наприкінці квітня керівництво ліги почало приймати заявки від клубів. Поки що УХЛ отримала сім заявок від клубів на участь у турнірі в наступному сезоні.

Хто подав заявки на чемпіонат України ФХУ та УХЛ

  • ФХУ: "Кременчук", "Беркут"
  • УХЛ: "Білий Барс", МХК "Динамо", "Дніпро", "Донбас", "Краматорськ", "Крижані Вовки", "Маріуполь"

Заявку на участь у турнірі під егідою УХЛ раніше подав також і "Сокіл". Але згодом вона була відкликана - керівництво київського клубу пояснило це тим, що вона "не має юридичної сили".

Що відомо про "Беркут"

  • 3-разовий чемпіон України: 2000, 2001, 2002 роки
  • Востаннє "Беркут" здобував нагороди у чемпіонаті України ще за підсумками сезону 2011/12 - третє місце.
  • Сезон 2012/13 став для "Беркута" останнім у вищому дивізіоні чемпіонату України з хокею. Після цього команду було розформовано, і вона почала виступати в аматорському чемпіонаті.

Що відбувається в українському хокеї: хронологія останніх подій

Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейЛегка атлетика