Оздоровлення дітей: 14 громад Рівненщини не мають програм чи грошей

Оздоровлення дітей: 14 громад Рівненщини не мають програм чи грошей

Оздоровлення дітей: 14 громад Рівненщини не мають програм чи грошей pixabay

14 із 64 громад на Рівненщині не розробили й не затвердили програми щодо оздоровлення дітей, а у частині місцевих бюджетів взагалі не передбачили на це грошей. Про це повідомили у РОДА. Суспільне з'ясовувало, чи є оздоровлення дітей обов'язком, чи все ж правом громад після реформи децентралізації.

Що відбувається з оздоровленням

У 2021 році планують направити на оздоровлення та відпочинок понад десять тисяч дітей шкільного віку. Робитимуть це за кошти державного, обласного, місцевих бюджетів, а також інших не заборонених законодавством джерел, – повідомили в ОДА.

"Із реформою децентралізації на територіальні громади покладено нові сфери повноважень, серед яких і оздоровлення та відпочинок дітей. Проте, наразі 14 з 64 громад не розробили та не затвердили відповідну програму щодо оздоровлення, а у багатьох місцевих бюджетах не передбачено видатки на організацію оздоровлення та відпочинку дітей", – цитує пресслужба заступницю голови ОДА Людмилу Шатковську.

Суспільне звернулось в адміністрацію за уточненням, чи є оздоровлення дітей обов'язком, чи все ж правом громад після реформи децентралізації. Заступник голови ОДА Ігор Тимошенко послався на статтю 7 "Закону про оздоровлення і відпочинок дітей", яка передбачає, що реалізацію державної політики у цьому забезпечують органи місцевого самоврядування, тобто тергромади. Відтак, каже посадовець, це є обов'язком.

"Закон чітко визначає, що все-таки обов'язок територіальної громади. 14 громад не розробили і не затвердили свої програми, тому, звісно, є підстави звертатися до них із з'ясуванням причин, чого саме не здійснюють ту функцію, яка передбачена законом", – коментує Ігор Тимошенко.

Коментар експерта

Керівник Рівненського регіонального офісу відділу з питань регіональної діяльності U-LEAD with Europe Руслан Сивий пояснює: Закон України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" (№375-VI) покладає як на місцеві органи виконавчої влади, так і на органи місцевого самоврядування ряд повноважень, серед них – реалізація державної політики у сфері оздоровлення та відпочинку дітей.

Закон діє з 2008 року, а тому ці повноваження не є нові. Разом з тим, у 2021 році багато що відбувається по-новому, – каже експерт.

"Крім зміни адміністративно-територіального устрою, відбувся і перерозподіл частини повноважень та ресурсів між різними рівнями органів влади. На територіальні громади покладено нові видатки, з якими їм непросто справитись: з районів вони отримали велику неоптимізовану мережу закладів соціально-культурної сфери, яку слід утримувати; держава ставить певні вимоги до організаційної структури органів місцевого самоврядування і т.п.

Тому місцеві ради виходять із власних фінансових можливостей при прийнятті певних програм фінансування, особливо у цьому бюджетному році. Крім того, кожна громада краще знає, яка категорія дітей потребує підтримки і вони можуть в інший спосіб вирішувати ці питання. Через це відповідь на питання як будуть оздоровлені діти – буде різною для кожної громади", – коментує Руслан Сивий.

Що відомо

  • Цьогорічна кампанія оздоровлення також пройде в умовах карантинних обмежень. 27 травня відбудеться нарада на державному рівні й потому можна буде більш детально говорити на цю тему, В ОДА уточнили, уточнили в ОДА.
  • Станом на середину травня готові розпочати роботу дитячі заклади санаторного типу: "Агатівка", "Берізка", "Веселка", "Електронік-Рівне" та "Сигнал", "Країна мрій" та "Чайка". Окрім того, планує приймати на оздоровлення дітей санаторій "Горинь".
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди