У США закликали до дипломатичного бойкоту Олімпіади у Пекіні. Що це означає

У США закликали до дипломатичного бойкоту Олімпіади у Пекіні. Що це означає

У США закликали до дипломатичного бойкоту Олімпіади у Пекіні. Що це означає AP

Про відмову від участі спортсменів на Олімпіаді мова поки що не йде.

Спікерка Палати представниківНижня із двох палат парламенту США США Ненсі Пелосі закликала вище керівництво країни бойкотувати зимові Олімпійські Ігри у Пекіні.

Бойкот зимової Олімпіади-2022, який запропонувала Пелосі, пов'язаний із порушенням прав людини в Китаї. Тривалий час владу Китая звинувачують в утриманні представників нацменшин у концентраційних таборах у північно-західному регіоні країни.

За словами Пелосі, підтримати бойкот мають лідери усіх країн. Таким чином вони зможуть висловити протест діям китайської влади.

"Пропоную і приєднуюся до тих, хто пропонує дипломатичний бойкот. Лідери провідних країн повинні відмовитися від участі в Олімпійських Іграх у Китаї. Давайте не будемо робити шану китайському уряду поїздкою лідерів країн [на Олімпіаду-2022]", - цитує Пелосі The Guardian.

Водночас, спікерка Палати представників США не конкретизувала, чи мають відмовитися від участі в Олімпіаді американські спортсмени.

В Китаї відреагували на звернення Пелосі. Представник посольства Китаю у Сполученних Штатах Лю Пеньюй наголосив, що політики США "не мають причин" для критики країни.

"Я не розумію, чому деякі американські політики справді вважають, що вони мають так звану "моральну владу" на це. Щодо питань з прав людини - вони не у тому положенні, як історично, так і зараз, щоб безпідставно критикувати Китай".

У квітні ESPN повідомляв, що адміністрація чинного президента США Джо Байдена обговорює можливість бойкоту зимових Олімпійських Ігор у Пекіні. Але згодом представник Державного департаменту США наголосив, що конкретних перемовин із іншими країнами щодо цього не було.

Бойкот Олімпіади в Пекіні: що відомо

Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетика