У Шотландії міністр закликав "Рейнджерс" вигнати футболістів через релігійний скандал. Що сталося

У Шотландії міністр закликав "Рейнджерс" вигнати футболістів через релігійний скандал. Що сталося

У Шотландії міністр закликав "Рейнджерс" вигнати футболістів через релігійний скандал. Що сталося AP

Гравці відсвяткували перемогу в чемпіонаті, але потрапили у скандал.

"Рейнджерс" закінчив виступи у чемпіонаті Шотландії, здобувши перемогу. Вона стала для клуба першою за дев'ять років - з моменту останньої перемоги у національній першості "Рейнджерс" встигли збанкрутувати, потрапити у четвертий дивізіон та повернутися у вищу лігу.

Читайте також: Від фінансового колапсу до чемпіонства за 9 років. "Рейнджерс" достроково став чемпіоном Шотландії

У суботу, 15 травня, "Рейнджерс" зіграли заключний матч у чемпіонаті, вигравши у "Абердіна" (4:0). Після цього футболісти шотландської команди відсвяткували перемогу.

Під час святкування деякі гравці співали образливі пісні. У мережу, зокрема, потрапило відео, на якому футболісти "Рейнджерс" співають пісню, одним із речень якої є слова "до чорта Папу", в якій мова йде про Папу Римського.

Що відбулося далі?

Після того, як відео потрапило у мережу, гравці "Рейнджерс" потрапили під критику. Міністр юстиції Шотландії Гумза Юсаф наголосив, що футболістів, які брали у цьому участь, повинні вигнати з клубу через прояви антикатоліцизму.

"Якщо це відео не є фейком, то по-перше, я б дуже хотів, щоб поліція Шотландії почала розслідування з приводу можливих злочинних дій. А кожен футболіст або представник "Рейнджерс", який брав участь у цій антикатолицькій ненависті, повинен бути вигнаний з клубу", - зазначив міністр.

У поліції Шотландії повідомили, що вже розпочали вивчати фото- та відеоматеріали, на яких начебто присутні гравці "Рейнджерс". Проте у клубі упевнені: це просто спроба дискредитувати їхніх футболістів.

"Очевидно, що це відео з'явилося з метою дискредитації наших футболістів та репутації футбольного клубу "Рейнджерс". Упевнені, що жодного злого умислу не було, ми, користуючись юридичною консультацією, будемо співпрацювати у цьому напрямі з поліцією Шотландії".

Що відомо

  • Крім перемоги в чемпіонаті, "Рейнджерс" дійшли до 1/8 фіналу Ліги Європи, де поступилися "Славії".
  • Поліція Шотландії також розпочала розслідування по справі святкування вболівальниками перемоги "Рейнджерс", яка порушує антикоронавірусні обмеження в країні.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейТрансляція ЧС з футзалу