У Острозькому музеї книги і друкарства оцифрують старовинні рукописи

У Острозькому музеї книги і друкарства оцифрують старовинні рукописи

У Острозькому музеї книги і друкарства оцифрують старовинні рукописи

Музей книги та друкарства в Острозі оцифрує рукописи за сприяння Музею і бібліотеки рукописів Хілл, що працює при Університеті Абатства Сейнт-Джон у США. Про це повідомляє видання "Читомо".

Заступник директора з наукової роботи державного історико-культурного заповідника Острога Андрій Брижук розповів, що експонати були готові до диджиталізації ще у 2019 році.

"У нас був проєкт "Малі міста – великі враження", під час якого провели виставку, де експонати-книги були у вітринах, а поряд лежали планшети з оцифрованими копіями, що можна було "погортати", – каже Брижук. – Це побачили представники американського проєкту в Україні, звернулись до нас, з того почалась наша співпраця, у листопаді минулого року ми почали оцифровувати".

Як відбуватиметься цей процес: спочатку співробітники Острозького музею відсканують рукописи, зберуть цифрові копії на жорсткому диску, і відправлять його поштою в Університет Абатства Сент-Джон в США. Наразі вже створені цифрові копії близько 50 рукописів.

"Це дуже великий обсяг файлів, щоб нічого не втратилось, їх надсилають у такий спосіб. Далі оцифровані копії оприлюднять на сайті бібліотеки, де у них є відповідний розділ", – повідомляє Андрій Брижук.

  • Музей книги та книгодрукування в Острозі відкрили у 1985 році. Зараз він функціонує як частина державного історико-культурного заповідника міста Острога.
  • Колекція музею налічує майже півтори тисячі стародруків XVI-XVIII століть та близько 150 рукописів XVI-ХХІ століть.
  • Також є тут і зібрання західноєвропейських стародруків XVI-XVIII століть. Загалом колекція нараховує близько 1 100 одиниць зберігання, у тому числі 30 палеотипів (видань першої половини XVI століття).

Читайте також

Не виходячи з дому. Добірка онлайн-музеїв з різних частин світу

8 дивовижних музеїв України, які варто відвідати хоча б раз у житті

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше