Амністія, децентралізація, "план Порошенка". Про що Медведчук говорив з бойовиками і посадовцями РФ

Амністія, децентралізація, "план Порошенка". Про що Медведчук говорив з бойовиками і посадовцями РФ

ЗМІ
Амністія, децентралізація, "план Порошенка". Про що Медведчук говорив з бойовиками і посадовцями РФ
.

Протягом 2014-2017 років депутат від "Опозиційної платформи – За життя" Віктор Медведчук регулярно контактував з російськими посадовцями, обговорював легітимізацію терористів та зустрічі з експрезидентом Петром Порошенком.

Про це дізналися журналісти Bihus.Info, які отримали записи розмов Медведчука з керівництвом Росії та бойовиками за 2014-2017 роки.

На цих аудіозаписах український депутат говорить з низкою осіб, чиї телефонні номери та голоси журналісти ідентифікували як чиновників РФ (посади вказані на час розмов): заступник голови російського уряду, помічник президента РФ Володимира Путіна Владислав Сурков, надзвичайний посол Росії в Україні Михайло Зурабов, міністр енергетики РФ Олександр Новак, очільник “Газпрому” Олексій Міллер, президент російської “Транснафти” Микола Токарєв, заступник керівника адміністрації Путіна Антон Вайно, керівник протоколу Путіна Володимир Островенко.

Окрім того, Медведчук вів переговори з ватажками самопроголошених республік, серед яких Олександр Бородай, Олексій Карякін та Владлен Заруба.

Також на цих записах Медведчук заявляє, що отримав повноваження від "ВВ", що дозволяє допустити, що йдеться про російського президента Володимира Путіна.

З аудіозаписів випливає, що депутат з літа 2014 року має можливість зустрічатися з тодішнім президентом України Петром Порошенком та схиляє останнього до ухвалення рішень, вигідних Москві, зокрема щодо амністії терористів та призначенні погодженого з бойовиками губернатора на окупованій території.

"Попередньо я вже поговорив з головним. Ти зрозумів, так? І якщо там буде прийматися наша програма, що стосується децентралізації, оголошення місцевих дострокових виборів, то на час змін в Конституцію, на час, поки будуть внесені зміни в Конституцію, влада готова розглядати будь-які кандидатури на владу в області, на яку вкажуть протестуючі. До слова, до цього додай – гарантії безпеки, так. А тих людей, що бояться за своє майбутнє, які брали участь в бойових діях – вони можуть спокійно полишити…", — це Медведчук 11 червня 2014 року попросив свого помічника Діму передати терористам.

Як відзначають журналісти, за тиждень після розмови ці ж тези з'явилися у мирному плані Порошенка.

Також на аудіозаписах є епізод, де Медведчук просить бойовиків допомогти врятувати від захоплення будинок Ріната Ахметова.

Окрім того, журналісти також отримали записи розмов, на яких Медведчук обговорює свої бізнес-плани щодо торгівлі вугіллям з окупованих територій і РФ, контролю над нафтопроводом, газового родовища в Криму, нафтового заводу в Росії.

Нардеп від "Європейської солідарності" Микола Княжицький прокоментував журналістський матеріал і розповів Суспільному, що Медведчука свого часу на роль перемовника для повернення українських полонених призначив не експрезидент Порошенко, а президент Росії Володимир Путін.

"Обговорювати маніпуляції складно. Тому що коли кидаються плівки незрозумілого походження, невідомо, де там монтаж, що там правда. Це точно не всі плівки, самі журналісти про це говорять. Все це робиться виключно для маніпуляції суспільною думкою, а не для того, щоб дізнатися правду", — зазначив він.

Він наголосив, що у нього немає жодних сумнівів у тому, що Медведчука потрібно притягнути до відповідальності за держзраду.

Що кажуть в СБУ

"Нічого нового для СБУ в цьому розслідувані ми не побачили", – повідомив Суспільному речник служби Артем Діхтяренко.

"У службі безпеки України є повна доказова база, як повідомлялося раніше за матеріалами СБУ, народному депутату Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку було повідомлено про підозру. Наразі тривають слідчі дії в рамках яких вивчається, підкреслюю, усі матеріали які можуть свідчити про протиправну діяльність фігурантів," – сказав він.

Що було раніше

  • 11 травня 2021 року в будинку депутата фракції партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука відбулись обшуки. За кілька годин генеральна прокурорка Ірина Венедіктова та голова Служби безпеки Іван Баканов провели спільний брифінг щодо обшуків та оголошення підозри Медведчуку і його соратнику Тарасу Козаку.
  • 13 травня Печерський суд Києва відправив народного депутата від партії "Опозиційна платформа — за життя" Віктора Медведчука під цілодобовий домашній арешт до 9 липня. На нього надягли електронний браслет. Тарас Козак, за словами Медведчука, перебуває в Білорусі, на лікуванні.

У чому підозрюють Медведчука і Козака

Медведчука та Козака підозрюють у "державній зраді" та "порушенні звичаїв війни". Це передбачає до 15 років ув'язнення. За даними слідства:

  • Афільоване з Медведчуком ТОВ "Нові проекти" незаконно перереєстрували в Криму, щоб не сплачувати податки в Україні. При цьому підприємство отримало ліцензію на видобуток надр на українському шельфі у Чорному морі до 2046 року, зокрема, на родовищі "Глибока", ресурси якого оцінюються у 38 мільярдів гривень. Інформацію щодо даних георозвідки на шельфі передавали Росії, а Медведчук особисто надіслав Путіну лист із проханням "сприяти розробці родовища";
  • Медведчук надіслав Козаку, який перебував в Росії, дані про місцеперебування секретного підрозділу ЗСУ в серпні 2020 року;
  • Про проєкт "Промінь": нардепи створили організацію для нібито навчання та працевлаштування українців в Росії. В СБУ вважають, що у такий спосіб вони сприяли вербуванню українських громадян;

Нагадаємо також, що 19 лютого 2021-го РНБО ухвалило санкції на три роки проти 19 юридичних та 8 фізичних осіб. До списку, зокрема, потрапили голова політради ОПЗЖ Віктор Медведчук та його дружина, телеведуча Оксана Марченко. Санкції були введені за фінансування тероризму. Також були заблоковані низка телеканалів, які пов'язують із Козаком та Медведчуком. Під санкції потрапили канали "112-Україна", "ZIK" та "NewsOne". Їхню трансляцію було припинено за пів години після публікації указу президента.

Читайте також: Що змінили рішення РНБО проти Медведчука

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок