Президент Німецького футбольного союзу пішов у відставку через нацистську ремарку. Що сталося

Президент Німецького футбольного союзу пішов у відставку через нацистську ремарку. Що сталося

Президент Німецького футбольного союзу пішов у відставку через нацистську ремарку. Що сталося AP

Через скандал він не зміг більше залишатися на посаді.

Президент Німецького футбольного союзу (НФС) Фріц Келлер пішов у відставку з посади, яку займав. Про це повідомляє прес-служба організації.

Келлер пішов у відставку через скандал, у який потрапив після одного із засідань організації. Експрезидент НФС, звертаючись до Коха, порівняв його із суддею Роландом Фрайслером - одним із відповідальних за організацію Голокосту та очільником Народної судової палати, яка винесла понад 2600 смертельних вироків противникам нацизму. Крім роботи у Німецькому футбольному союзі, Кох також займає посаду судді у Вищому земельному суді Мюнхена.

Читайте також: Голові Німецького футбольного союзу загрожує відставка. Він порівняв віце-президента з нацистом

У підсумку проти Келлера було відкрито справу, яку передали у спортивний суд Німеччини. А за тиждень перед відставкою він наголосив, що покине посаду президента організації.

"Беру особисту відповідальність за репліку під час засідання Виконавчого комітету 23 квітня 2021 року", - зазначив 64-річний функціонер.

Що відомо про скандал за участю ексочільника НФС

  • Через кілька днів після скандальної зустрічі очільник Келлер вибачився перед Кохом за ремарку, визнавши, що зробив "серйозну помилку".
  • Спочатку Келлер не мав наміру подавати у відставку. Проте після того, як очільники регіональних асоціацій висловили йому вотум недовіри, а справу передали у спортивний суд, він змінив позицію.
  • За інформацією німецьких ЗМІ, Келлер до конфлікту мав непрості відносини із кількома лідерами Німецького футбольного союзу, зокрема із Кохом. Причина - справа, яку відкрили проти Коха щодо ухилення від сплати податків.
  • Крім Коха, у відставку подав і генеральний секретар Німецького футбольного союзу Фрідріх Курціус. Проти нього також відкрили справу через ухилення від сплати податків.

Що відомо

  • Келлер очолив Німецький футбольний союз у вересні 2019-го. На цій посаді він змінив Райнхарда Грінделя, який потрапив у корупційний скандал.
  • Це четверта поспіль відставка очільника Німецького футбольного союзу, пов'язана зі скандалом. До Грінделя двох інших президентів організації - Тео Званзігера та Вольфганга Нієрсбаха також були змушені піти у відставку через корупційні скандали.
  • Після чемпіонату Європи-2020 збірна Німеччини залишиться без головного тренера. Команду покине Йоагім Льов, який працює на цій посаді впродовж 15 років.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів