"Це їх приватна справа". Міністр спорту України - про спілкування українських спортсменів російською

"Це їх приватна справа". Міністр спорту України - про спілкування українських спортсменів російською

Ексклюзивно
"Це їх приватна справа". Міністр спорту України - про спілкування українських спортсменів російською УНІАН

Ексклюзивний коментар Вадима Гутцайта в ефірі Суспільного.

В ефірі прем'єрного випуску програми "Дорога до Токіо" на Суспільному, міністру молоді та спорту України в Facebook поставили запитання щодо того, чи збирається щось робити міністерство для переходу спортсменів на українську мову.

Запитання поставив Олександр Демидов: "Чи збирається міністерство щось робити задля того, аби спортсмени та члени тренерських штабів, що представляють державу Україну на міжнародній арені, послуговувалися державною мовою під час офіційних заходів та спілкувань із пресою?"

Це питання було озвучено в ефірі Вадиму Гутцайту, а міністр молоді та спорту України наголосив, що не вбачає у цьому проблеми. За його словами, кожен спортсмен самостйно для себе визначає мову для спілкування.

"Це їх приватна справа. Я вважаю, що якщо українець відчуває це у серці, то він має знати українську мову. Але якщо він спілкується вільно російською - я вважаю, що це його особиста справа", - зазначив Гутцайт.

Це було одне із запитань, на яке відповідав Гутцайт під час ефіру в програмі "Дорога до Токіо". Дивіться повний випуск прем'єри програми про підготовку України до Олімпіади-2020.

Що відомо

З початку року в Україні вступив у силу закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Він регулює функціонування та застосування української мови як державної у сферах суспільного життя, визначених законом на території України.

Серед сфер застосування української мови законом передбачено також спорт, зокрема проведення спортивних заходів та оголошень. Водночас, на самих спортсменів ця норма не поширюється, а частина атлетів дають інтерв'ю та коментарі російською.

Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетика