"Комп'ютер не бере хабарі". Україна з серпня переходить в режим "без паперів"

"Комп'ютер не бере хабарі". Україна з серпня переходить в режим "без паперів"

"Комп'ютер не бере хабарі". Україна з серпня переходить в режим "без паперів"
УНІАН

Україна з 24 серпня увійде в режим paperless, коли послуги надаватимуться за допомогою цифрових інструментів, а не через паперові довідки.

"З 24 серпня 2021 року Україна увійде у режим paperless, як ми і обіцяли. Ніяких паперів для державних органів. Жоден не зможе вимагати від громадянина України папірці або будь-які довідки для надання державних послуг", — заявив президент Володимир Зеленський на Всеукраїнському форумі "Україна 30. Цифровізація".

Він додав, що буде зроблено "все, аби держава без паперу існувала дійсно не на папері".

Президент нагадав, що Україна рухається до масштабної цифровізації, а також стала першою у світі державою, де цифрові паспорти мають таку ж юридичну силу, що й паперові, та однією з перших, яка ввела в обіг цифрові водійські посвідчення.

"Ми вже зробили діджитал революцію. Раніше, щоб отримати низку дозволів, треба було платити хабарі, і таке було. Зараз потрібно лише платити за інтернет. Раніше це десять кабінетів, зараз це один сайт. Раніше це 50 довідок в чергах, зараз — три-чотири кліки в смартфоні. Раніше тижні і місяці, а зараз — десять чи двадцять хвилин, щоб відкрити ФОП чи ТОВ в режимі онлайн", — зазначив президент.

Він також зазначив, що наразі порталом "Дія" користуються понад 10 мільйонів громадян.

За словами президента, діджиталізація покликана зменшити корупцію і хабарництво, оскільки "комп'ютер не бере хабарі навіть в біткоїнах".

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров також додав, що до 2024 в Україні хочуть оцифрувати всі державні послуги.

Що відомо

  • 4 лютого Верховна рада підтримала у першому читанні законопроєкт №4355, за яким громадянам України законодавчо закріпляється можливість використання електронного паспорта, зокрема і для виїзду за кордон.
  • За даними Мінцифри, протягом року порталом та додатком цифрових державних послуг "Дія" скористалися понад 10 мільйонів українців.
  • Президент Володимир Зеленський видав указ про створення реєстру соціальних послуг на порталі "Дія".
  • Мобільний застосунок "Дія" пройшов перевірку багбаунті на вразливості та підтвердив надійність додатку.
  • Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що українці зможуть побачити свій трудовий на єдиному порталі державних послуг "Дія".
  • У 2021 році у додатку "Дія" мають з'явитися цифровий підпис, електронний лікарняний, можливість онлайн змінювати реєстрацію та реєструвати послуги для ФОП.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок