Департамент ОДА, який очолює Лемеш, перевіряють на фінансові порушення через скарги громадськості

Департамент ОДА, який очолює Лемеш, перевіряють на фінансові порушення через скарги громадськості

Департамент ОДА, який очолює Лемеш, перевіряють на фінансові порушення через скарги громадськості оригінал

Внутрішню перевірку фінансово-господарської діяльності департаменту сім’ї, молоді та спорту проводить відділ аудиту облдержадміністрації. Про це Суспільному розповів заступник голови облдержадміністрації Андрій Подорван. За його словами, відділ має перевірити всі департаменти та управління. Почали саме з цього департаменту, бо отримували багато скарг від спортсменів і громадськості. Частину матеріалів перевірки передали до правоохоронних органів.

«Звернення були із багатьох питань. І стосовно ремонтних робіт в обласному молодіжному центрі. І стосовно витрачання коштів на проведення заходів. І щодо оздоровлення, і щодо витрачання коштів відповідно до обласних програм. Були звернення практично з усіх напрямів діяльності. Загалом, є ознаки щодо нецільового використання суми на рівні 1,1 мільйон гривень», - розповів Андрій Подорван.

Скаржилася на діяльність департаменту і громадська організація «Єдиний Чернігів», розповів її голова Вадим Антошин.

«Ніна Петрівна одночасно працює директором департаменту і тренером-викладачем на лижній базі. Але в той час саме Ніна Петрівна затверджує штатний розпис і кошторис цієї установи. Батьки витрачають великі кошти на те, щоб дітки займалися спортом. Але виявляється, що департамент фінансує спортивні змагання і навчально-тренувальні збори. Є суттєві порушення по різних проектах, в тому числі і з питань реконструкції кінотеатру. Є порушення 26-ї статті Закону «Про охорону культурної спадщини», є заднім числом видані документи, є не чинна експертиза і багато чого іншого», - розповів Вадим Антошин.

Обласний молодіжний центр підпорядковується департаменту сім’ї, молоді та спорту. Договір на виготовлення проектно-кошторисної документації з його реконструкції, каже директорка центру Ірина Сімонова, підписували в межах чинного законодавства та відповідно до всіх норм бюджетного кодексу.

«Це витяг із розпорядження Кабміну, де чітко говориться про назву. Дивіться, «розробка проектно-кошторисної документації по реконструкції об’єкту, реконструкція будівель кінотеатру та гаражу із відповідним переліком черг». Будь ласка. Тобто це відповідний документ, на підставі якого вже в подальшому оформлювались всі інші документи. Нічого іншого ми укласти не мали б права».

«Всі дозволи, всі погодження проектно-кошторисної документації в нас є. Проектно-кошторисна документація пройшла відповідну експертизу. Тому з боку Чернігівського обласного молодіжного центру або департаменту сім’ї, молоді та спорту, на мою думку, жодних порушень немає», - сказала Ірина Сімонова.

Нагадаємо, проект Державного фонду регіонального розвитку з реконструкції обласного молодіжного центру мали втілити у декілька черг протягом 2019-2021 років. Його загальна вартість – майже 41,5 мільйонів гривень. Реконструкцію не розпочали, бо проектно-кошторисна документація не отримала погодження київської Державної архітектурно-будівельної інспекції. Причина - будівля молодіжного центру є пам’яткою архітектури місцевого значення, її можна лише реставрувати. Для цього треба доопрацювати документацію. Хто і чому вказав у назві проекту «реконструкція», Ірина Сімонова не знає. Вчора, розповів Андрій Подорван, Ніні Лемеш запропонували звільнитися з посади директора департаменту сім’ї, молоді та спорту. Вона змогла прокоментувати ситуацію лише телефоном, оскільки сьогодні перебуває в Києві

«Я не готова зараз у телефонному режимі по кожному моменту говорити, але можу запевнити, що департамент під моїм керівництвом із 2015-го року працює в межах чинного законодавства. Мені запропонували написати заяву на звільнення. У мене не було намірів звільнятися. І коли під тиском у кабінеті голови обласної державної адміністрації мені запропонували: «Пиши заяву», не запитавши, чи є у мене відпустка невикористана - ні, без варіантів. Я сказала, що під тиском я писати заяву не буду», - повідомила Ніна Лемеш.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди