Як створюють костюми для оперних вистав: у Києві відкрилася нова виставка

Як створюють костюми для оперних вистав: у Києві відкрилася нова виставка

Як створюють костюми для оперних вистав: у Києві відкрилася нова виставка opera.com.ua

У київській галереї "Portal 11" можна подивитися виставку головної художниці Національної опери України Марії Левитської. В експозиції представлені ескізи костюмів до всесвітньовідомих вистав "Макбет", "Джоконда", "Шаленство кохання", "Шехерезада", "Важко бути Богом".

Марія Левитська вже понад 30 років створює костюми для Національної опери України. У своїх ескізах художниця намагається поєднувати високу моду, музику, історію та рух.

"І в опері, і в балеті музика і її рух – основне. Коли я робила свою першу "Попелюшку", декорації змінювалися разом з музикою: в такт – пішли вгору, в такт – опускаються, повільно-швидко. Балетний костюм – це політ. Костюм повинен не заважати танцівнику і летіти разом з ним або за ним", – розповідає про власний підхід до роботи художниця.

Зрозуміти, як народжуються її роботи, можна буде, роздивившись ескізи художниці.

Марія Левитська Одягаючи оперу

Виставка проходить в галереї "Portal 11" до 30 травня. Адреса: Київ, вул. Трьохсвятительська, 11, середа – неділя з 11:00 до 19:00, понеділок/вівторок – вихідні.

Що відомо

Марія Левитська – театральна художниця-постановниця і художниця костюмів. З 1989 року головний художник Національної опери України. Членкиня Національної спілки художників України, Національної спілки кінематографістів України, нагороджена орденом Княгині Ольги (II ст.) лауреатка Національної премії України імені Тараса Шевченка (2003). Працювала художницею на кіностудії ім. О. Довженка. У її творчому доробку співпраця з Романом Балаяном (Поцілунок") та режисером Олегом Фіалком "("Повернення Баттерфляй").

У її доробку також співпраця з Національним театром російської драми ім. Лесі Українки та закордонними театрами:"Спляча красуня" ( Гданську Польща, "Царева наречена" (Марібор, Словенія), "Тойбеле та її демон" (Хайфа, Ізраїль), "Лускунчик", "Українська Попелюшка" (Канада).

Роботи Марії Левитської зберігаються у Державному музеї театрального, музичного та кіномистецтва України та приватних колекціях.

Читайте також

Сучасне освітлення та звук: як столична оперетта виглядає після оновлення

Соліст Одеської опери встановив рекорд України з кількості перемог у міжнародних конкурсах

Театр робить глядачів більш емпатичними та мотивує займатися благодійністю – психологи

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше